Voženílek: Bod z Pardubic je málo, chtěli jsme víc

20.10.2023 · Adam Sušovský
Skvělý zápas se smolným koncem, Oceláři v Pardubicích v prvním střetu dvou ambiciózních celků sahali po výhře i přesto, že v zápase dotahovali dvoubrankovou ztrátu. V prodloužení měli dvě obrovské šance, ale nakonec se raduje soupeř. "Bod je málo, momentum bylo na naší straně," řekl po utkání útočník Daniel Voženílek.

Oceláři vezou domů z Pardubic bod za prohru 3:4 v prodloužení, ale chtěli v Pardubicích vzhledem k průběhu zápasu asi víc. Souhlasíš?

Přesně tak, chtěli jsme víc. Na konci jsme měli nějaké šance, v prodloužení před sebou i prázdnou branku. Jeden bod je málo, bohužel jsem rozhodující gól nedal. Mrzí mě to.

Jak moc pro vás bylo speciální, že na střídačce Pardubic stál někdejší úspěšný kouč Ocelářů Václav Varaďa?

Víme to všichni dlouho, neřekl bych, že je to v kabině nějaké velké téma. Snažíme se v zápasech soustředit hlavně na nás. Proto nás mrzí, že jsme nevyužili momentum, když jsme se vrátili za stavu 1:3 dvěma góly zpátky do zápasu a v Pardubicích nevyhráli.

Co jste si za stavu 1:3 před třetí třetinou řekli, že jste dokázali rychlými góly tak bleskově srovnat?

My se spíš bavili mezi sebou po první třetině, museli jsme si totiž říct něco k našemu tempu. Dostali jsme pak sice ještě takový jednoduchý gól z přesilovky, ale ve třetí třetině bylo všechno otevřené. Dali jsme brzo gól a věřili si.

Bylo tedy momentum na vaší straně?

Když vyrovnáte takový zápas, cítíte, že je to na vaší straně. Měli jsme nějaké příležitosti, ale hokej rozhodují detaily. Já pak špatně provedl akci v prodloužení, prohráli jsme zápas.

Měl zápas tempo play off?

Ve středu jsme s Aalborgem hráli takový zvláštní zápas v Lize mistrů. Chvíli nám proto možná trvalo, než jsme se dostali zpátky na extraligové tempo. Když jsme se ale rozjezdili, bylo to dobré a šance jsme měli.

Pokračuje také řevnivost s Lukášem Sedlákem? Pár hádek s ním na ledě bylo...

On je emotivní player, podobně jako já. K takovým zápasům to patří, nic víc za tím nehledejte.