Nestrašil: Musíme eliminovat chyby

21.10.2023 · Vojtěch Kasal
Oceláři v rámci 12. kola vyrazili na východ Čech, kde vyzvali ambiciózní Pardubice. Dramatický zápas dospěl až do prodloužení, kde se z vítězství 4:3 radovali domácí. Pozápasové hodnocení přidal útočník Andrej Nestrašil.

Pardubice jsou aktuálně na čele tabulky, jednoduchý zápas se tedy rozhodně nedal očekávat. V úvodu to navíc vypadalo, jako by se vám nedařilo zachytit tempo soupeře. Domácí šli rychle do vedeni a vy jste v první třetině vystřelili na branku jen čtyřikrát. Čím vás soupeř zaskočil?

Nemyslím si, že by nás Dynamo vyloženě zaskočilo. My jsme tam špatně vyřešili dvě situace a byly z toho dva góly. Víme, že s takovým soupeřem nemůžeme hrát nahoru dolů a čekat, že budeme mít dvacet střel za třetinu. Chtěli jsme být trpěliví, bohužel ten první gól byl tak trochu z ničeho, a tím nám utekl start. Zřejmě jsme nehráli dost jako tým.

Do třetí třetiny jste však vstoupili ve velkém stylu a rychlými brankami dali Pardubicím lekci z produktivity. Naznačíš, co jste si předtím v kabině řekli?

Řekli jsme si, že musíme hrát více pospolu. Více jsme si pomáhali a z toho pak plynuly šance. To myslím byla největší změna naší hry ve druhé polovině zápasu.

V závěru základní hrací doby měly Pardubice opticky velký tlak. Přesto jste zápas dotáhli až do prodloužení, kde jste měli hned několik šancí zlomit jej ve svůj prospěch. Avšak z výhry se nakonec radovaly Pardubice…

Jako tlak se to mohlo zdát především z hlediště, ale my bránili střed hřiště a věděli, že hrou po rozích hrozí výrazně menší nebezpečí. Byli samozřejmě nastěhovaní u nás v pásmu, ale my chtěli hrát zodpovědně a bránit střelbu ze slotů, což se nám dařilo. I díky tomu jsme nakonec utkání dotáhli až do prodloužení, kde jsme mohli rozhodnout. Bohužel soupeř ujel do přečíslení dva na jednoho a dokázal jej využít.

Na ledě to dnes jiskřilo, viz. několik vzájemných vyloučení. Šlo ještě o zbytek nahromaděných emocí z loňské semifinálové série?

Určitě to hrálo svou roli. Druhá věc je ta, že si na nás jako na úřadující mistry chce vedoucí tým tabulky vždy vyšlápnout. Dynamo má velmi kvalitní tým, fanoušci je doma ženou, takže do toho jdou oba týmy naplno. Kdybychom šli do zápasu jako leklé ryby, nemáme šanci.

Rovněž to bylo vaše první střetnutí s extřineckým trenérským štábem s Václavem Varaďou v čele. Dával i tenhle faktor utkání větší náboj?

To si nemyslím. Soustředíme se hlavně na nás, abychom hráli naši hru a zápas od zápasu se zlepšovali. Jak má člověk hlavu v zápasu, tak neřeší, kdo stojí na protější střídačce.

V neděli budete mít možnost složit reparát na ledě brněnské Komety, která se taktéž opírá o hlučné domácí prostředí. Na čem do příště zapracovat, abyste se zase vrátili na vítěznou vlnu?

Liga je hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. Musíme být všichni na stejné notě, plnit úkoly mechanicky na sto procent, eliminovat chyby a pak můžeme trpělivě čekat na naše šance. Jen je třeba tuhle naši hru udržet celých šedesát minut.