Vladimír Svačina: Důležité vedení! Na Vítkovice jsem se těšil

19.03.2022 · Šárka Kolková
Třinecká hymna zazněla, na stadion dorazily zástupy fanoušků. A play off mohlo začít. Svěřenci trenéra Varadi se téměř po měsíci vrátili pod Javorový vítězně a ujali se čtvrtfinálového vedení 1:0 na zápasy. Na brankáře Ondřeje Kacetla sice prošlo necelých 20 střel, avšak Vítkovice měly své momenty. Na maskovaného borce přesto recept nenašly. Třinec tak zvládl první utkání poměrem 3:0. Obzvlášť se na regionální sérii těšil třinecký útočník Vladimír Svačina, který ještě na počátku sezony působil i v dresu rivala.

Vítkovice měly v nohách pětizápasové vytížení z osmifinále, Třinec musel na den D čekat. "Řekli jsme si, že musíme začít jednoduše, abychom se do zápasu dostali. Hráli jsme krátká střídání, aby se nikdo zbytečně nezavařil. Pauza byla trochu delší, to si člověk nevybere. Jsme rádi, že jsme první zápas zvládli. Zítra je nový den a my se musíme připravit stejně," prohlásil Vladimír Svačina.

Pauza trvala deset dnů. Zkušený útočník ovšem neměl problém dostat se zpět do tempa. "Já jsem se na čtvrtfinále těšil a Venca (Václav Varaďa) nás pravidelně prostřídával. Myslím si, že to bylo v pohodě."

Vladimír Svačina před návratem pod Javorovým působil v kádru regionálního rivala. Své nadšení z této konfrontace neskrývá. "Já jsem se na sérii těšil. Klukům z Vítkovic jsem přál, aby Olmík (HC Olomouc) udělali. Jsem šťastný, že se nyní potkáváme. Ušetříme spoustu sil díky kratšímu cestování a i pro lidi je to super, protože jich bude chodit hodně."

Rodák z Kopřivnice nahrával na vítěznou branku Andreje Nestrašila, která padla v přesilové hře. Ale nejvíc si cení vítězství. "Důležité je naše vedení 1:0. Je úplně jedno, kdo body sbírá, počítají se výhry. Potřebujeme čtyři, abychom postoupili," uvedl útočník, který v barvách Ocelářů zaznamenal již sedmou nahrávku v probíhajícím ročníku.

Je těžké odhadnout, co můžeme od nedělního utkání čekat, ale Svačina má jasno. "To stejné co v sobotním. Boj o každý metr ledu. Oba mančafty budou perfektně nachystané a bude to jen o detailech," uzavírá čtyřiatřicetiletý veterán.