Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jdeme na to: Prvním soupeřem Vítkovice

19.03.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čekání je u konce, Oceláři v sobotu vstoupí do čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off. V souboji o postup mezi nejlepší čtyři týmy si to hráči s drakem na prsou rozdají s krajským rivalem z Vítkovic. První dva zápasy série hostí WERK ARENA, sobotní mač startuje v 16 hodin, o den později pak bude úvodní buly vhozeno v 18 hodin. Přijďte podpořit Oceláře v cestě za čtvrtým titulem.

Sponzorem prvního zápasu čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Vítkovicemi je společnost Romtes Service a.s.
Sponzorem druhého zápasu čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Vítkovicemi je společnost Refrasil s.r.o.

VSTUPENKY A BALÍČKY LZE ZAKOUPIT ZDE

HC Vítkovice Ridera

Po rozpačitém vstupu do sezony se Vítkovice v listopadu a prosinci herně zvedly, zapsaly šňůru třinácti utkání s alespoň získaným bodem a postoupily do předkola play off z osmého místa. V souboji o nejlepší osmičku se Vítkovičtí utkali s Olomoucí, tým kolem Davida Krejčího nakonec porazili v dlouhé pětizápasové sérii.

Ostravany v předkole decimovala rozsáhlá marodka, Vítkovičtí se pokoušeli o přesun třetího a čtvrtého utkání v Olomouci na pozdější termín, vedení soutěže ale žádost zamítlo. „Ta viróza nám nějaké síly vzala. Nejhorší to bylo ty první dva zápasy, alespoň u mě. Pak už se to zlepšovalo. Ale pravda je, že se to kupí. Play off je celkově náročné a když je do toho ještě člověk nemocný, tak to tělo tak dobře neregeneruje, takže o to je to horší. Ale snad se to teď začne zvedat. Já věřím, že síly budou,“ řekl útočník Lukáš Krenželok na klubovém webu.

Tým rytíře Vítka nakonec v pěti utkáních moravského soka porazil a postoupil do čtvrtfinále. V něm čeká partu trenéra Miloše Holaně obhájce titulu z Třince. „My hlavně nesmíme být vylučovaní. Přesilovky Třince, to je smrtící. O tom se nebudeme bavit. Je to ale místní derby, známe se dlouho. Myslím, že je povzbudivé, že jsme s nimi dokázali v sezoně vyhrát. To by nám mohlo vlít zdravou krev do žil. Jdeme se o to porvat,“ nechal se slyšet kouč ostravského celku.

Poslední utkání Vítkovic

17. 3. 2021: HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
8. Fridrich (Lakatoš, Hruška), 43. Flick (Bernovský, Kovář), 60. Krenželok – 7.Tomeček.
Sestava Vítkovic v posledním utkání: Stezka – Solovjev, R. Polák, Pedan, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok, Bitten, M. Kalus – Fridrich, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Flick, Bernovský – Illéš, Dej, Guman.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na prsou se po celou základní část drželi na nejvyšších příčkách extraligové tabulky, ve vyrovnaném souboji s hradeckým Mountfieldem nakonec o čtyři body nezískali Prezidentský pohár. Třinečtí tak počtvrté v řadě vstupují do vyřazovací fáze ze druhého místa.

Ve čtvrtfinále Slezany čeká souboj s krajským rivalem z Vítkovic, který si postup mezi nejlepší osmičku vybojoval ve velmi těsném souboji s Olomoucí. Oceláři naopak vstoupí do play off po jedenáctidenní pauze. „Měli jsme prostor vyléčit šrámy a hráči, kteří byli zranění na konci základní části, dostali šanci k tomu se dotrénovat a zotavit se. Trénovali jsme tvrdě a registrovali jsme hlad i připravenost hráčů, kteří se těší na následující utkání,“ řekl kouč Václav Varaďa.

Bude ve čtvrtfinále výhodou odpočatost Ocelářů nebo rozehranost Vítkovic? „Může být jejich výhodou, že jsou rozehrané. My můžeme na druhou stranu těžit z toho, že odehrály pět utkání, v nichž si jejich hráči sáhli až na dno. Věřím tomu, že jsou nabuzení a že únavu hodí za hlavu. Určitě se budou snažit nás potrápit,“ pokračoval třinecký lodivod.

Letošní play off bude konečně s diváky, kapacita stadionů není nijak omezená. „Tohle je paráda. Zrovna když jsem ve středu jel na zimák, říkal jsem si, jaká by byla paráda, kdyby bylo vyprodáno. Věřím, že lidi po takhle dlouhé době přijdou a budou si chtít atmosféru užít. Budou chtít být zase našim šestým hráčem,“ dodal Erik Hrňa.

Poslední utkání Ocelářů

8. 3. 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:3 pp. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
20. Stránský, 21. Šťastný (Moravec) - 26. Dravecký (Kofroň), 38. O. Kovařčík (Roman, Mazanec), 65. Hrehorčák (Vrána).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec - Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Zahradníček, Jaroměřský - Bakoš, Vrána, Svačina - Kovařčík O., Kovařčík M., Nestrašil - Chmielewski, Roman, Hrehorčák - Dravecký, Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

Před více než dvěma měsíci se čtvrtfináloví soupeři utkali naposledy. Stalo se tak ve vítkovické Ostravar Aréně, hráči s drakem na prsou na toto utkání nevzpomínají v dobrém. Třinečtí na ledě krajského rivala podlehli 2:5, vzájemná bilance v základní části tak na body dopadla nerozhodně 6:6.

4. 1. 2021: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
7. Lakatoš (Bukarts, Solovjev), 12. Chlán (Fridrich, Bernovský), 35. Bernovský (Fridrich, Chlán), 45. Lakatoš (Krenželok, Bukarts), 57. Flick (Kalus) - 28. Hrňa (Nestrašil, Marcinko), 54. Hrehorčák (Miloš Roman).

O utkáních

Zápas: 1. ČF Generali Česká pojišťovna play off TELH
Termín: sobota, 19. března 2021, 16:00
Místo: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Stream: Hokejka TV
TV přenos: ČT Sport

Zápas: 2. ČF Generali Česká pojišťovna play off TELH
Termín: neděle, 20. března 2021, 18:00
Místo: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
TV přenos: O2 TV Sport

Statistika HC Oceláři Třinec HC Vítkovice Ridera
Bilance v Generali Česká pojišťovna play off 5 zápasů, 3/2, skóre 14:13
Bilance doma/venku 2 zápasy, 1/1, skóre 6:6
Vzájemná bilance (play off) 20 zápasů, 15/5, skóre 68:33 (75% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 10 zápasů, 8/2, skóre 27:14 (80% úsp.)
Lídr bodování Jan Hruška 5 (2+3)
Nejlepší střelec Jan Hruška, Tobias Lindberg, Marek Kalus všichni 2
Nejlepší nahrávač Jan Hruška, Dominik Lakatoš oba 3
Nejproduktivnější obránce Alexej Solovjov 2 (1+1)
Nejtrestanější hráč Tobias Lindberg 14
Nejlepší v +/- Lukáš Kovář +4
Vítězné góly Tobis Lindberg, Robert Flick, Marek Kalus všichni 1
Góly v přesilovce Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Alexej Solovjov všichni 1
Body v přesilovce Alexej Solovjov, Dominik Lakatoš oba 2 (1+1)
Góly v oslabení Tým dosud nevstřelil gól v oslabení.
Nejvíc gólů v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Nejvíce střel na branku Jan Hruška, Dominik Lakatoš oba 12
Nejvíce času na ledě Petr Gewiese 23:09
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách 23,08 % / 3
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení 80,00 % / 0
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) 68
Týmový Radegast Index 139
Radegast Index Marek Kalus 13
Největší počet hitů Marek Kalus 7
Zblokované střely Ruslan Pedan 9
Brankáři Aleš Stezka 4 z. – 3/1, úsp. 91,94 %, prům. 2,37 g/z, 0 SO
Daniel Dolejš 1 z. – 0/1, úsp. 82,35 %, prům. 3,05 g/z, 0 SO