Vítězství je fajn, ale musíme dál makat, shodují se Tománek s Lojkem

29.07.2011 · Adam Sušovský
Do prvního přípravného utkání v sezoně proti Olomouci vstoupili Oceláři s velmi mladým kádrem, ve kterém vynikaly zkušenosti reprezentačního obránce Martina Lojka a nejlepšího střelce slovenské extraligy Romana Tománka. Oba byli s výkonem týmu spokojeni, přesto si uvědomují, že je čeká ještě velký kus práce.

Neuběhly ani tři minuty a Oceláři poprvé zvedali ruce nad hlavu. Jako první v sezoně se trefil Roman Tománek, útočník Bánské Bystrice, který v Třinci bojuje o kontrakt. Lepší start si snad ani neuměl představit. "Je to super! Jsem rád, že jsem se uvedl gólem. Hrálo se mi dneska dobře, v tuto chvíli je ale asi stejně jedno, jestli jsem ten gól dal. Sice se vyhrálo, byl to ale první přípravný zápas v sezoně, k pořádnému hokeji to mělo pořád daleko. Ještě čeká celý tým velká porce dřiny. Musíme dál makat," uvedl po zápase pro náš web slovenský snajpr.

"Hrálo se mi dneska dobře, od Michala Chovana vím, co můžu čekat. Hráli jsme spolu proti sobě na Slovensku a potkali jsme se i v reprezentaci. Je mi ale docela jedno, kam mě trenér postaví´. Je ale dobře, že jsme vyhráli. Je to hezká motivace do dalších tréninků," podotkl Tománek.

Vytáhlé levé křídlo bylo v zápase hodně vidět. Kromě gólového momentu ve třetí minutě dělal Tománek průvan nadále a připravil pro své spoluhráče několik dalších šancí. "Gól mě těší. Už jenom proto, že vím, že se tady v Třinci ode mě branky čekají. Doufám, že jich bude přibývat," usmál se Tománek, který se těší na agažmá v kvalitní české extralize.

Ve stejném duchu jako slovenský útočník mluvil po zápase i Martin Lojek, který při absenci zkušeného Bonka převzal kapitánské céčko. "Po prvním zápase nemá cenu nic hodnotit, v prvním týdnu je to vždy náročné a určitě to bylo vidět. Byli jsme ale rádi, že si můžeme zase zahrát hokej. Hlavně na mladých byla vidět velká chuť do hry a vítězství je pro ně odměnou," řekl Lojek.

Robustného třineckého obránce čeká náročná sezona. Poté, co loni v přípravě bojoval o post sedmého beka, vylétl nahoru, získal stabilní místo v základní sestavě pozdějších mistrů a dokonce zavítal na tři podniky Evropské hokejové tour. Letos musí své schopnosti potvrdit. "Určitě cítím, že na mě bude trochu větší tlak než loni, přecejen se mi loňská sezona povedla a musím na ní navázat. Nebude to jednoduché, ale snažím se makat," uvědomil si závěrem Martin Lojek.