Jdeme na to! Ve čtvrtek zajíždíme do Olomouce

27.07.2011 · Michal Samiec
Letní příprava hráčům a okurková sezóna fanouškům utekla jako voda. Na zimních stadionech začíná běžet chlazení na plné obrátky, startují přípravné zápasy před sezónou 2011/12.

Přesně před 107 dny před osmou hodinou večerní bouřila Werk aréna nadšením. Oceláři vyhráli pátý zápas finálové série a poměrem 4:1 pokonali i třetího soupeře v play-off, regionálního rivala z Vítkovic. Radek Bonk tak mohl převzít jako první kapitán ve více jak 80 let dlouhé historii klubu pohár pro mistra České republiky. Teď je konec července. Od začátku týdne v téže hale opět duní mantinely, přípravu na ledě na novou sezónu začal i obhájce titulu. A k prvnímu zápasu pocestuje 120 km do Olomouce.

Co čeká na Oceláře před startem sezóny?

Letošní přípravu extraligových klubů poprvé od roku 2006 nebude provázet neoficiální domácí pohár, který se hrával pod hlavičkou Tipsportu. Důvodem je účast hned poloviny startovního pole extraligy v European Trophy. Tento turnaj bude tvořit základ jejich herní přípravy. Oceláři odcestují do Trenčína na Rona Cup, jehož jsou jedním ze stabilních účastníků. Koncem srpna se pak druhý rok po sobě zúčastní v Košicích Cassovia Cupu. Na východě Slovenska budou obhajovat prvenství. Kromě těchto turnajů mají Třinečtí v plánu sedm přípravných střetnutí – doma se Lvem Poprad, Skalicí, Zlínem a Trenčínem, venku v Olomouci, v Přerově s Petrohradem a generálku na ligu obstará 8. září zápas v Pardubicích. Úvodní kolo mají Oceláři na programu 16. září v Liberci.

Novinky z kádru Ocelářů

Třinečtí zahájili v pondělí přípravu na ledě. Do tréninků se zapojili čtyři brankáři, dvanáct obránců a šest útočných formací včetně nových tváří, které se budou v Třinci ucházet o kontrakt. Na ledě se tak objevili například obránci Hruška s Němečkem nebo útočníci Tománek, Chomič či Kapica. S Oceláři trénuje i extřinecký Cartelli, kterému skončil kontrakt, avšak rád by pod Javorovým pokračoval i nadále.

Trenér Kopřiva současnou situaci v kádru před prvními přípravnými zápasy okomentoval takto: „Chceme do Olomouce vzít hráče, které chceme vidět. Takže hráče, kteří tady budou bojovat o místo. Pojedou mladí a kluci ze Slovenska. Nechceme opory hned v prvním týdnu přetěžovat. Chceme ať si na to zvyknou, navíc od elitních hráčů nepotřebujeme vědět, co od nich čekat. Ty známe a budou hrát až s Petrohradem.“

Z kabiny soupeře

Mora Olomouc zakončila základní část loňského ročníku první ligy na čtvrté příčce. To jí zaručilo přímý postup do čtvrtfinále. V něm se střetla s Havlíčkovým Brodem, který postoupil z předkola po vítězství nad Kadaní 3:1 na zápasy. HC Rebel následně trochu překvapivě vyřadil i tým z Olomouce, když se radoval z postupu po sérii 4:2 na zápasy. Rozhodly zápasy v Olomouci, kde Hanáci vyhráli jen jedno ze tří utkání. Při pohledu na soupisku svěřenců trenérů Fialy a Tomajka najdeme řadu zajímavých jmen. Jména jako Štefan Žigárdy, Jakub Bartoň, Radim Kucharczyk, Tomáš Zbořil nebo Jiří Řípa znají i příznivci třineckého hokeje. V pondělí se do přípravy na ledě zapojila i legenda českého hokeje Jiří Dopita.

Při loňském měření sil se takto snažil David Květoň překonat brankáře domácích Žigárdyho. Oceláři nakonec vyhráli 7:4.

O zápase

Po necelém roce Třinečtí opět zavítají na zimní stadion na Hynaisově ulici. Loni zde totiž 11. srpna v rámci Tipsport Hockey Cupu vyhráli poměrem 7:4. Letošní start do zápasové přípravy je na programu ve čtvrtek 28. července, kdy aktuální mistr republiky skříží hole s domácím týmem HC Olomouc. Úvodní buly je na programu v 18 hodin a domácí redakce pro vás připraví textový přenos na portále onlajny.cz.