Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Víkend soubojů o čelo ligy: Taková zápasy mám nejradši, říká Ondra Kovařčík

14.10.2021 · Adam Sušovský
Oceláři mají před sebou nejtěžší víkend dosavadní části sezony: Úvodní čtvrtinu soutěže zakončí domácími zápasy s Pardubicemi a Mladou Boleslaví, prozatimními lídry Tipsport extraligy. "Bude to vyhecované, takové zápasy máme nejradši," říká třinecký útočník Ondřej Kovařčík.

Budou to zápasy se vším všudy: Narazí na sebe týmy, které se nebojí hrát ofenzivní hokej. Mančafty, které v dosavadní sezoně Tipsport extraligy ovládají čelo její tabulky. Třinecká WERK ARÉNA uvidí v pátek souboj Ocelářů s druhými Pardubicemi a v neděli se zatím vedoucí Mladou Boleslaví. 

V případě, že Oceláři oba zápasy zvládnou, mohou své rivaly v tabulce přeskočit. 

Oceláře můžete podpořit i vy: Vstupenky na oba zápasy jdou už nyní v prodeji také na internetu

"Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. A pokud nás tenhle víkend posune na první místo, je to jedině dobře," říká třinecký útočník Ondřej Kovařčík. "Zároveň si ale uvědomujeme, že sezona je dlouhá a máme za sebou teprve první čtvrtinu, musíme se proto soustředit na každý zápas. Teď jsou nejblíž Pardubice," dodává. 

"Čekají nás dva kvalitní týmy, které se pohybují na špičce tabulky, takže se na ně poctivě připravujeme a budeme chtít oba zápasy zvládnout."

Oceláři se do extraligového zápřahu vracejí po týdenní pauze, kterou úpěšně vyplnili vítězstvím v závěrečném zápase Champions Hockey League v Bratislavě, tam tým nastoupil v kombinované sestavě doplněné o talentované hráče z mládeže a partnerského Frýdku-Místku. Tak, aby si na víkend opory týmu mohly odpočinout a poctivě zregenerovat. 

"Trénovali jsme a regenerovali poctivě celý týden, vidím, jak se všichni na další zápas těší. Pardubice mají skvělý tým, hrajou dobrý hokej. Trenéři nám ale připraví zase video, budeme vědět jak na Dynamo hrát a co by na Pardubice mohlo fungovat," upozorňuje člen druhé formace. 

"Vím, že nás během víkendu čekají dva těžké zápasy, bude to hodně vyhecované. Ale takové zápasy mám nejraději, bude to mít náboj," říká Kovařčík, který se poprvé od posledního semifinále play off postaví také proti někdejšímu spoluhráči Davidu Ciencalovi, nyní útočníkovi Pardubic. "Znám se s ním od sedmé třídy, takže ho sleduju. Vidím, že se mu v Pardubicích daří, ale teď doufám, že se nám bude dařit víc než jemu," usmívá se závěrem.