Moták před play off: Nesnáším prohry! Vyhrát chce ale každý

15.03.2024 · Ondřej Kuchař
Už v neděli v 15 hodin vstoupí Oceláři na vlastním ledě do čtvrtfinálové série play off. Jak se připravovali? Jak vyplnili volno a co očekávají od soupeře? Na tyto otázky odpovídal před startem vyřazovacích bojů hlavní trenér Zdeněk Moták.

Trenére, co se vám vybaví jako první, když se řekne Motor České Budějovice?

Vybaví se mi těžký soupeř, který má velmi kvalitní všechny čtyři formace. Mimořádně vyrovnané. Je to tým, který má ve svých řadách nebezpečné koncové hráče, k tomu výborného gólmana, kvalitní obranu a opravdu pozoruhodný útok.

Bude pikantní souboj s exOcelářem Milanem Douderou?

Víme, co od můžeme čekat. On ale neví, co na něho my vymyslíme. (usmívá se) Byl u nás dlouhou dobu, organizaci zná. Může na některé věci reagovat, ale na pohyb a bezprostřední rozhodnutí našich hráčů na ledě se připravit nejde.

Jste rád, že letos nemusíme jít do play off přes předkolo?

Hlavně jsem rád, že se nám povedla základní část. Že jsme v ní získali 99 bodů. Ten jeden nám možná chyběl, ale za třetí místo jsme rádi. Předkolo je specifické, můžete se zranit, unavit. Jsem rád, že jsme si vydechli a můžeme se v klidu připravit na nedělní start.

Jak moc vám vrtalo hlavou několik nepovedených duelů ve finiši základní části?

Nepříjemné byly prohry hlavně na Kladně a v Budějovicích. Tam jsme propadli i herně. Dobré zápasy jsme sehráli doma s Pardubicemi i v Brně. To nás zvedlo, zase jsme se vrátili tam, kde jsme byli předtím. Moc jsme se v tom nevrtali.

Jak jste vyplnil volno? Sledoval jste předkolo play off?

To víte, že jo. Dva dny bylo volno, od středy už jsem si pustil televizi, otevřel noťas a na všech frontách sledoval předkolo. Bylo to zajímavé. V dalších dnech už byl můj program vlastně dost podobný: trénink, sledování hokeje, spánek a takhle dokola. (usmívá se)

Média opět mluví především o Pardubicích a Spartě. Vnímáte i vy, že do play off jdeme trochu ze závětří?

Myslím si, že z historického hlediska ze závětří jít nemůžeme. Soupeři si to určitě nemyslí. Připravují se na nás a mají z nás strach. Musíme ale všichni respektovat, že hokej je hra. Je to hra, kdy proti sobě stojí několik týmů. Každý chce vyhrát, udělat pro to všechno. Chápu, že mnozí fanoušci nesnesou prohru. Já ji taky nesnáším a kluci v naší kabině taky. Budeme se snažit, aby bylo proher co nejméně.