Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Velice důležité body, radoval se Martin Růžička

20.09.2009 · Martin Stebel
Po předchozích dvou domácích nezdarech Oceláři konečně zabrali. Svého soka ze Zlína dokázali porazit 4:2. Divácky poměrně zajímavý duel svými brankami orámoval Martin Růžička. Usměvavý forvard tak jen potvrdil, že začátek sezóny jej zastihnul ve slušné střelecké fazóně.

Martine, třetí domácí duel a konečně plný bodový zisk. Je to pro vás velká úleva?

Určitě to jsou velice cenné body. Zlín byl tabulkově nad námi, potřebovali jsme se dotáhnout, konečně se dostat do pohody a dohnat ty domácí ztráty ze začátku sezóny. Jsem moc spokojený, že se dnes konečně povedla výhra před vlastními fanoušky.

V prvních dvou domácích střetnutích se týmu nedařilo střelecky. V čem je ta pozitivní změna a zlepšená produktivita?

Myslím, že jsme ty první zápasy doma nehráli špatně. Problém byl, že to tam nepadalo. Trenéři nám stále kladli na srdce, ať se více tlačíme do branky. To byl možná ten správný impuls. Větší důraz ve správnou chvíli. Tohle je trend dnešního hokeje.

V minulých zápasech byl problém mimo jiné v nevyužitých přesilovkách. Dnes se povedlo hned dvě využít…

Nechci se vracet k tomu co bylo předtím. Dnes se nám početní výhody docela povedly a snad i nadále budeme v tomhle úspěšní.

Dvakrát jsi skóroval už v extraligové premiéře na Slavii. Dnes opět dvojitý zásah do černého. V obou případech gólman Sedláček zřejmě neměl nárok…

Za ten první gól vděčím Jožkovi Balejovi. Pohotově mě tam mezi kruhy našel. Počkal jsem si na gólmanův pohyb. Dal jsem mu to na lapačku. Asi to mohl nějak vyrazit, ale naštěstí to prošlo. Při druhém gólu jsem těžil ze své rychlosti. Prostě jsem ho v nájezdu objel a prostrčil puk vedle betonu. Pochopitelně jsem rád za obě branky.

Ve Znojmě jsi jako útočník plnil spíše defenzivní úkoly. Teď v Třinci zdá-se víc inklinuješ k ofenzívní činnosti...

Je to určitě pozitivní změna. Mě to vždy táhlo více dopředu. Chtěl jsem střílet góly. Bezpochyby to souvisí i s odlišným herním stylem Znojma a Třince. Já jsem momentálně spokojený se svou pozici v týmu.

Víkendové zápasy úspěšně odchytal Tomáš Duba. Má změna na brankářském postu nějaký vliv na celkový obraz hry družstva?

Jak Peter tak Dubísek jsou výborní. Tomáš teď spolehlivě odchytal dva zápasy a je skvělé, že máme vzadu tak vyrovnanou gólmanskou dvojici. To je vždy základ pro nějaký týmový úspěch.