Po vítězství v Brně nás čeká doma Zlín

20.09.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Oceláři zvládli utkání v Brně a Kometu rozstříleli 5:1. Už v neděli je ale čeká další těžký soupeř. Do Werk arény přijede momentálně třetí tým extraligy - PSG Zlín. Utkání začíná v 17:00. Sponzorem dnešního utkání je firma Nehlsen Třinec s.r.o.

Brány šestého kola hokejové O2 extraligy otevře v neděli v 17:00 duel mezi Třincem a Zlínem. Nepsaným pravidlem posledních let je, že vítězem klání obou týmů je domácí celek. Ani toto pravidlo však není neporušitelné. Vždyť v prosinci minulého roku Zlín v Třinci vyhrál 3:2 a načal dlouhou lednovou krizi Ocelářů. Oba týmy se už letos jednou utkaly. V prvním přípravném zápase v rámci letního Tipsport hockey cupu nasázel Zlín Třinci devět branek a vyhrál vysoko 9:2. Naváže v neděli Třinec na nepsané pravidlo o vítězi domácích zápasů?

O soupeři

Úvod soutěže Zlínským vyšel. Momentálně třetí tým letošního ročníku prohrál jen jednou na svém ledě s Libercem a dokazuje, že letos druhé housle hrát nechce. V kádru Zlína by měl nadále chybět neomylný střelec Jaroslav Balaštík, kterého v přípravném zápase knock-outoval vítkovický Stehlík.

Hlavní opory:

V útoku Zlína řádí již několik let Petr Leška. Zkušenému útočníkovi se ovšem letos příliš nedaří. V pěti odehraných zápasech posbíral jen 3 body za gól a dvě asistence. V tabulce minusových bodů svítí na jeho kontě číslo dva. V útoku ho tak zatím nahradil Ivan Rachůnek, který má stejný počet minusových bodů, ale soupeřům stihl nastřílet dvě branky a u tří asistoval. Zapomenout nesmíme také na Martina Hamrlíka, obránce pověstného zejména nechytatelnou dělovkou od modré čáry. Ten letos vychází zatím bodově na prázdno.

Předchozí zápasy Zlína:

Ševci v letošním ročníku extraligy prohráli jen jednou. Ve třetím kole podlehli na vlastním ledě Bílým Tygrům. Následně však přivezli po vítězství 2:1 všechny tři body z Litvínova a v posledním kole rozstříleli na vlastním ledě obhájce titulu z Karlových Varů 4:1.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 5 zápasů, 3-1-0-1, skóre 14:9, 11 bodů
Bilance venku: 2 zápasy, 1-1-0-0, skóre 4:2, 5 bodů
Lídr kanadského bodování: Ivan Rachůnek 5 (2+3)
Nejlepší střelec: Martin Záhorovský 3
Nejlepší nahrávač: Ivan Rachůnek 3
Nejproduktivnější obránce: Radek Míka 2 (0+2)
Nejtrestanější hráč: Peter Sivák 8
Nejlepší v +/-: Martin Záhorovský +4
Brankář #1: Jakub Sedláček, 5 zápasů - 4 výhry, 1 prohra, úsp. 94,27 %, prům. 1,78 g/z

O Ocelářích

Nepříliš povedený vstup do sezóny chtěli Oceláři v minulém zápase napravit na ledě brněnské Komety a po pětigólové nadílce se jim to povedlo. Aktuálně se družina trenérů Marka a Kopřiny nachází na osmém místě extraligové tabulky. Případná výhra může znamenat strmý posun vzhůru, o pouhý bod za nedělního soupeře ze Zlína. V úvodu se zároveň Ocelářům vyhýbají zranění, proti Zlínu by měli Třinečtí nastoupit kompletní. Příjemné starosti bude muset před zápasem řešit také trenérské duo, kterému zcela jistě zamotal hlavy výkon Tomáše Duby, který se poprvé v letošní sezóně postavil do brány Třince v zápase na Kometě a skvělým výkonem pomohl Ocelářům ke druhému ligovému vítězství. Zajímavého jubilea se může dočkat obránce Třineckých Janis Andersons - pokud zasáhne do bojů 6. kola, bude se jednat o jeho stý start v české extralize v kariéře.

Hlavní opory:

Dobrá forma zastihla v úvodu soutěže Jozefa Baleje, který v nejúdernější formaci Ocelářů po boku Růžičky a Kohna nasbíral 6 kanadských bodů za tři góly a stejný počet asistencí. O dobré formě v úvodu soutěže však nemohl mluvit kapitán Jan Peterek, který patří stabilně k tahounům v útoku. První body ovšem posbíral až na Kometě, kde dvěma góly a jednou asistencí zařídil Ocelářům vítězství. Uvidíme, jestli ho povedený večer nakopne.

Předchozí zápasy Třince:

Největší slabinou Ocelářů jsou přesilovky a zakončení - to dokumentovaly také zápasy druhého až čtvrtého kola, kdy Oceláři nastříleli ve třech utkáních pouze tři branky. V posledním zápase v Brně to však nebylo vůbec znát, když Oceláři na horké brněnské půdě rozstříleli nováčka soutěže 5:1.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 8.
Bilance: 5 zápasů, 2-0-1-2, skóre 13:13, 7 bodů
Bilance doma: 2 zápasy, 0-0-1-1, skóre 2:5, 1 bod
Lídr kanadského bodování: Jozef Balej 6 (3+3)
Nejlepší střelec: Jozef Balej 3
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 4
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 22
Nejlepší v +/-: Rostislav Martynek +4
Brankář #1: Tomáš Duba, 1 zápas - 1 výhra, úsp. 97,56 %, prům. 1,00 g/z

O zápase

Utkání o důležité tři body, které mohou Oceláře vynést zpět k vedoučí špičce soutěže začíná v neděli 20. září od 17 hodin na ledě třinecké Werk arény. Sponzorem dnešního utkání je firma Nehlsen Třinec. Více informací naleznete na www.nehlsen.cz. Sledovat ho můžete prostřednictvím on-line přenosu z dílny naší redakce.

Sestavy z minulého zápasu:

PSG Zlíno: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka - Důras, Leška, Rachůnek - Sivák, Kollár, Köhler - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - Ondráček, Balán, F. Čech.

HC Oceláři Třinec: Duba - Hrabal, Výtisk, Seman, Malec, Cartelli, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny.