Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Václav Varaďa o U20: Všichni chceme úspěch!

20.06.2019 · Martin Stebel
Stejně jako v minulé sezoně bude trenér VÁCLAV VARAĎA bojovat zároveň na dvou frontách také letos. V soutěžním ročníku 2019/20 jeho hokejové erudice a přirozené autority totiž znovu využije nejen mistrovský kádr třineckých Ocelářů, ale rovněž český národní tým do dvaceti let, jehož vrcholnou akcí bude na přelomu roku domácí mistrovství světa v Ostravě a Třinci.

V minulém týdnu proběhl první letošní tréninkový kemp dvacítky. Co bylo jeho cílem? Povedlo se naplnit představy?

Klíčovým cílem bylo, abychom lépe poznali dva ročníky, které budou v této sezoně reprezentovat. Jsem rád, že na srazu byla hojná účast. Obvykle totiž na zahajovací letní soustředění jezdí cca dvacet hráčů plus dva gólmani, ale nám se povedlo dát dohromady v podstatě další jeden tým. Měli jsme tedy srovnání dvou ročníků, bylo to dobře namíchané, i když jsme měli několik omluvenek z důvodů ukončování škol či zranění. Dopoledne jsme trénovali na ledě, odpoledne jsme v rámci tréninkové jednotky hráli proti sobě, dvakrát dvacet minut. Myslím si, že pro kluky to bylo velmi přínosné.

Vrcholem sezony bude zcela jednoznačně domácí šampionát. Jaký bude přesný program U20 před tímto turnajem?

Další soustředění bude koncem července ve Finsku, kde nás čekají zápasy proti domácím a také Švýcarům. V srpnu pojedeme na kemp do Ruska, kde se bude hrát turnaj čtyř zemí (Finsko, Švédsko, Rusko, Česko). Před domácím šampionátem ještě jednou v období listopadu změříme síly ve Finsku se stejnými soupeři.

V úvodní nominaci byl v kádru z ocelářské organizace pouze Jonáš Peterek. Kteří další třinečtí junioři by v průběhu sezony mohli výhledově pomýšlet na účast v reprezentaci této kategorie?

Musím pochválit Jonáše, který se s tím teď v Jihlavě popasoval velmi dobře. V nominaci na toto soustředění byl také Adam Raška, ale kvůli lehčímu zranění v letní přípravě nemohl do Jihlavy nakonec odcestovat. Nyní už ale Adam začal s tréninkem, proto věřím, že se na dalším kempu ukáže. Myslím, že do dvacítky by letos mohli nakouknout někteří další kluci z naší organizace, ať už se jedná o obránce Jakuba Adámka, bedlivě sledovat budeme také další nadějné Oceláře, jako například Davida Homolu či Jakuba Michálka. Tihle kluci mohou být v našem hledáčku, ale vše bude záležet hlavně na tom, jaké výkony budou podávat.

V realizačním týmu české dvacítky jsou i další lidé z třineckého klubu - videokouč Dalibor Pail či fyzioterapeut Martin Výtisk...

Jsem rád, že do realizačního týmu patří lidé, kterým už na základě zkušenosti z našeho klubu důvěřuji a kteří udělají svou práci stejně jako já na maximum. Všichni jsme tam proto, abychom udělali úspěch. Těší mě, že se mnou pokračuje dosavadní trenérský štáb - Patrik Eliáš s Alešem Krátoškou a také trenér gólmanů Radek Jirátko.

Realizační tým jste ale nově doplnili o psychologa. V čem by mohl být jeho největší přínos?

Je to psychoterapeut, který je k dispozici klukům hlavně v ohledu budování jejich sebedůvěry a určitého nastavení. Ať už co se týče té herní praxe, tak také té mimoledové. Dělá pro nás osobní charakteristiky hráčů, které se stále vyvíjejí. Je to pro nás pomoc, kterou jsme letos chtěli mít. Do našeho týmu přichází kvalitní člověk, který bude námi obklopen a věřím, že nás i kluky posune zase dál.

Stejně jako v minulé sezoně, také v následující se Oceláři budou muset v prosinci a krátce i začátkem ledna na několik týdnů obejít bez hlavního kouče...

Některé extraligové zápasy ještě budeme odkládat na jiné termíny, ale myslím, že vše bude v pořádku. U dvacítky bych měl být k dispozici zhruba od 12. prosince, ale Marku Zadinovi a Jirkovi Raszkovi stoprocentně věřím. Budou mít střídačku pod kontrolou v mezidobí, kdy budu pryč. Přesně v tomto režimu jsme fungovali už v minulém roce, včetně Spengler Cupu a dalo se to zvládnout. Ani letos nečekám žádné komplikace.

Foto: Lukáš Filipec, Karel Švec (Český hokej).