V úterý na ledě trápícího se mistra, prodlouží Oceláři vítěznou šňůru?

13.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v úterý pokračuje dvanáctým kolem, Oceláře čeká čtvrtý duel na ledě soupeře. Slezané se vydají na led Zimního stadionu Luďka Čajky, kde se postaví trápícímu se mistrovi - PSG Zlín. Utkání startuje v 17:30.

Lídr proti poslednímu. To je stručná charakteristika duelu dvanáctého kola na ledě zlínského stadionu. Vedoucí Oceláři se po nedělní výhře nad Slavií postaví právě trápícímu se mistrovi ze Zlína, který v letošní sezóně posbíral pouze šest bodů a krčí se na samotném dně tabulky. Duel startuje od úterních 17:30, získají Oceláři další body?

PSG Zlín

Ševci základní část minulé sezóny zakončili na čtvrtém místě, postupně přešli přes Hradec Králové a Spartu až do finále. V něm v pěti zápasech porazili Kometu, po deseti letech tak slavili zisk mistrovského titulu. Po úspěšné sezóně se vedení zlínského klubu rozhodlo příliš neměnit vítězný kádr. Ze Zlína odešli jen tři hráči - Petr Zámorský, Antonín Honejsek a Marek Melenovský. Kádr Beranů pak vyztužili obránce Tomš Žižka a útočník Roman Vlach.

Družina trenéra Rostislava Vlacha v přípravě, spolu s Ligou mistrů, absolvovala deset utkání s negativní bilancí tří výher a sedmi porážek. Také úvodní kola extraligy se u Beranů nesla v podobném duchu. Zlín čekal na první body do osmého kola, když porazil Spartu 1:0. Pak se Ševcům povedlo vyhrát ještě zápas s Karlovými Vary. Naposledy ale tým z Baťova města padl v Hradci Králové, se ziskem šesti bodů tak sídlí na posledním místě tabulky.

Další kolo pro Zlín přichystalo soupeře nejtěžšího. Na domácím ledě přivítají lídra z Třince. "Proti favoritovi můžeme hrát uvolněně, ale se snahou podat co nejlepší výkon. Jsme si vědomi síly protivníka, který má kvalitní hráče na všech postech," řekl pro ČTK trenér Rostislav Vlach. Ten nemá k dispozici brankáře Horčičku a Štůralu.

Poslední zápas Zlína:
12. října: HC Mountfield HK – PSG Zlín 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 44. Slovák (Dej), 50. Dej (Kukumberg, Skokan), 55. Mertl (Kudrna, Slovák) - 55. Veselý (TS), 60. Marušák (Leška, Čajánek).

Sestava Zlína v posledním zápase: Štůrala (50. min Kašík) - Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Köhler.

Zlínští musejí řešit poměrně komplikovanou situaci s brankáři. Luboš Horčička se zranil na hostování, minulý zápas nedohrál Tomáš Štůrala. Jediným zdravým gólmanem proto je Libor Kašík. Mladý brankář, který v loňské sezóně dotáhl svůj tým k titulu, zatím nastoupil do sedmi zápasů, jeho úspěšnost ale je po 85%. FOTO: www.hokej.zlin.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole potvrdili svou formu a bez inkasované branky porazili pražskou Slavii. Pro Slezany to byla sedmá výhra v řadě, Šimon Hrubec si pak připsal třetí nulu za sebou, v sezóně už třinecký gólman má na kontě čtyři čisté zápasy. Třemi body si Třinečtí upevnili vedoucí pozici, na druhý Litvínov mají náskok šesti bodů. Verva ale má k dobru dva duely.

"Hlavně to nezakřiknout a dál přistupovat k zápasům jako dnes. Myslím si, že jsme si doma vybudovali slušnou tvrz. Hlavně nesmíme zpychnout a dál produkovat naší hru," říkal po nedělní výhře nejlepší hráč zápasu - Daniel Rákos.

Hráči s dráčkem na prsou v dalším kole zavítají na led trápícího se mistra, jednoduchý duel to ale určitě nebude. "Jedeme tam s velkým respektem, protože i když to Zlínu nejde, ten mančaft má velikou sílu a byl by omyl si myslet, že se porazí sám. Má tam spoustu skvělých hokejistů, kteří udělají všechno pro to, aby urvali body," nechal se slyšet Václav Varaďa.

Podobně hovořil i Daniel Rákos. "Nesmíme být doktoři z Třince a vyléčit je z toho špatného začátku. Myslím si, že na ně bude platit hra, kterou jsme doteď předváděli. Pokud budeme hrát tak jak proti Slavii, tak určitě vyhrajeme." Nejistý je start útočníka Tomáše Plíhala.

Poslední zápas Ocelářů:
12. října: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Rákos, 28. Rákos (Kreps, Dravecký), 43. Orsava (Rákos), 53. Polanský (Adamský, Irgl).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Rufer – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek.

To Oceláři mají v bráně jistotu jménem Šimon Hrubec. Třinecký brankář v zápase se Slavií vychytal čtvrté čisté konto, procento úspěšnosti zákroků drží nad číslem 96 a průměrně na zápas inkasuje necelou jednu branku. Hrubec navíc nedostal gól v poslední 182 minutách, do kterých nastoupil.

Poslední vzájemný zápas

Poslední duel těchto soupeřů se datuje na začátek dubna letošního roku a jednalo se o šestý duel semifinálové série. Oceláři jeli do Zlína s cílem vyrovnat sérii a prodloužit ji do sedmého zápasu. Plány třineckého celku ale ztroskotaly hned v úvodní pětiminutovce, kdy se domácí dostali do dvoubrankového vedení a to již nepustili. Čestný gól Slezanů vstřelil Jakub Orsava, cesta Slezanů v play-off skončila na hokejkách pozdějšího mistra.

12. dubna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Čajánek (Honejsek, Zámorský), 5. Veselý (Čajánek, Honejsek), 34. Balaštík (Köhler, Kotvan), 50. Köhler (Balaštík), 54. Honejsek (Čajánek) – 41. Orsava (Galvas, Hrubec).

O zápase

Hrací den: 12. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 14. října 2014, 17:30
Místo utkání: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín