Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V pondělí s cílem stvrdit postup: Oceláři jedou do Prahy!

05.04.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Šestým duelem pokračuje semifinálová série mezi Oceláři a Spartou. Ta se opět stěhuje do hlavního města, holešovická Tipsport aréna bude svědkem šesté bitvy. Slezané do ní vstoupí s vedením 3:2, v případě výhry tak budou slavit postup do finále. Duel startuje v pondělních 18:20.

HC Sparta Praha

Sparta přijela na pátý zápas do Třince s cílem navázat na dvě domácí výhry a otočit sérii ve svůj prospěch. Svěřenci trenérů Josefa Jandače a Zdeňka Motáka nebyli daleko, v nájezdech však Holešovické popravil navrátilec Zbyněk Irgl. Pražané tak do šestého duelu vstupují s nožem na krku.

“Myslím si, že utkání mělo strhující tempo a oba týmy podaly výborný výkon. Začali jsme trošku hůře, ale po další tři třetiny jsme byli lehce lepším celkem. Bohužel jsme neuspěli v dovednostní soutěži. Nájezdy jsem ale neviděl, byly to pro mě velké nervy,“ řekl Zdeněk Moták po třetí prohře.

Po zápase přidal své postřehy také útočník Michal Vondrka: „Myslím, že jsme tady dnes měli vyhrát. Ten bod jsme jim dali. Těžko říct, jak to s tou výhodou tady je. Od té druhé třetiny, kdy jsme byli lepší, mi nepřišlo, že by tu lidi nějak moc fandili. Doufám, že my to doma zvládneme.“


Šimon Hrubec v pátém klání pochytal spoustu střel soupeře, v nájezdech navíc za svá zády pustil jen dva ze šesti puků. Také on proto měl hodně důvodů k radosti. FOTO: Marian Ježowicz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se dokázali oklepat z nepovedených zápasů v Praze a opět potvrdit výhodu domácího prostředí. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi měli do duelu výborný vstup, pak ale Spartě povolili vyrovnat. Rozhodnout tak musely až nájezdy, ve který Třinci třetí body vystřelil Zbyněk Irgl. Slezané tak v pondělí mohou celou sérii ukončit a postoupit do finále.

”Dnes to bylo o nervy, ale všichni jsme věřili, že to zvládneme, urvali jsme třetí bod, teď to musíme potvrdit v Praze. Oba týmy jsou hrozně vyrovnané, rozhodují maličkosti, nikdo nechce udělat chyby. Jsme strašně rádi za tuhle výhru, budeme to chtít ukončit v pondělí,“ říká obránce Milan Doudera.

Poprvé po pěti měsících se v dresu s dráčkem na hrudi představil Zbyněk Irgl. Čtyřiatřicetiletý útočník naskočil v první lajně, v nájezdech se pak stal třineckým hrdinou. „Byly to velké nervy. Už v těch prvních třech nájezdech jsme měli mečbol, mohli jsme rozhodnout. To se ale nepovedlo. Pak se to otočilo, my jeli první a byli v menší nevýhodě. Naštěstí v týmu máme šikuly Zbyňu a Šimona,“ chválí Jakub Klepiš své spoluhráče


Zbyněk Irgl překonal rakovinu a vrátil se mezi extraligové mantinely. Při své premiéře po téměř pěti měsících rozhodl pátý duel ve prospěch Ocelářů. FOTO: Marian Ježowicz.

Dosavadní zápasy série

Po prvních dvou duelech série jsou zatím spokojenější Oceláři. Hráčům s dráčkem na prsou se povedlo zvítězit v obou domácích kláních, do Prahy tak cestují se šancí získat postupový mečbol. První zápas nabídl osm branek, Třineckým se povedlo skórovat šestkrát. Druhý duel byl mnohem vyrovnanější, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Také v tomto utkání byli šťastnější Oceláři, kteří se zásluhou trefy Vladimíra Rotha ujali dvouzápasového vedení.

V pražských odvetách ale byla lepší domácí Sparta. Holešovičtí dokázali ve třetím duelu porazit Oceláře v poměru 4:1, ve čtvrtečním klání pak o výhře Sparty v prodloužení rozhodl matador Jaroslav Hlinka, který v obou pražských zápasech vstřelil čtyři branky. Slezané se v Tipsport aréně střelecky trápili, brankáře Novotného překonali jen dvakrát.

Série se za nerozhodného stavu vrátila do třinecké WERK ARENY, k vidění byla opět nervy drásající bitva. Lépe do duelu vstoupili Oceláři, Spartě se ale povedlo srovnat krok. Rozhodnutí přinesly až nájezdy, konkrétně jejich šestá série. V ní svou druhou přesnou trefu přidal Zbyněk Irgl, Šimon Hrubec pak vychytal Lukáše Pecha a Oceláři mohli slavit.

28. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Matuš (TS), 27. Adamský (Polanský, Klesla), 35. Hrňa (Klesla, Ružička), 44. Dravecký (Orsava, Galvas), 45. M. Doudera, 48. Plíhal (Ružička, Hrňa) – 32. Pech (Kumstát), 58. Přibyl (Barinka, Forman).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička

Sestava Sparty v prvním zápase: Novotný (na trestné střílení ve 25. minutě a od 45. minuty Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, Hlinka, Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch

29. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:4pp (0:2, 3:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Klepiš (Hrňa, Linhart), 36. Polanský (Ružička, Adamský), 36. Hrňa, 58. M. Doudera (Ružička, Hrňa), 76. Roth (Ružička, Klepiš) – 5. Buchtele (Přibyl, Forman), 20. Forman (Přibyl), 43. Vondrka (Pilař, Polášek), 45. Pilař (Hlinka, Réway).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Žejdl, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička

Sestava Sparty ve druhém zápase: Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Réway, Hlinka, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Cingel, Dvořáček – Černoch.

1. dubna: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Hlinka (Mikuš), 30. Sabolič, 58. Hlinka (Pilař), 60. Sabolič (Rolinek) – 38. Klepiš (Ružička).

Sestava Sparty v třetím zápase: Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch.

Sestava Třince v třetím zápase: Hrubec – Klesla (C), M. Doudera, Galvas (A), Linhart, Roth, Trončinský, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Růžička, Pechanec.

2. dubna: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:1 prodl. (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Hlinka (Rolinek, Pilař), 62. Hlinka – 24. Polanský (Adamský, Galvas).

Sestava Sparty ve čtvrtém zápase: Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Plíhal, Orsava – Chmielewski, Pechanec, Růžička.

4. dubna: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:2 sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Hrňa (Polanský), 13. M. Doudera, rozhodující nájezd Irgl– 38. Pech (Kumstát), 41. Kumstát (Dragoun).

Sestava Třince v pátém zápase: Hrubec – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Foltýn – Irgl, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Růžička, Matuš.

Sestava Sparty v pátém zápase: Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Buchtele – Forman, Přibyl, Rolinek (C) – Volek, Černoch, Dragoun.

Vzájemné zápasy v základní části

17. října 2014: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).
Branky a nahrávky: 27. Rákos (M. Doudera, Žejdl) – 15. Kumstát (Pech), 56. Přibyl (Hlinka, Polášek).

30. listopadu 2014: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sabolič (Buchtele, Ďaloga), 11. Hlinka (Ďaloga, Réway), 22. Kumstát (Barinka, Klimek), 24. Pilař (Hlinka, Piskáček) – 21. Adamský (Roth).

18. ledna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:4 (0:1, 1:2, 4:1).
Branky a nahrávky: 35. Adamský (Nosek, Plíhal), 42. Kreps (Orsava, Klesla), 42. Adamský (Dravecký, Hrabal), 49. Orsava (Klesla, Hrabal), 57. Dravecký (Polanský) – 2. Réway (Hlinka), 30. Procházka (Barinka), 30. Réway (Klimek), 53. Polášek (Réway, Hlinka).

1. března 2015: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 6:5 (1:2, 3:2, 2:1).
Branky a nahrávky: 20. Novák (Mikuš, Kumstát), 27. Novák (Réway, Piskáček), 31. Cingel (Forman), 36. Polášek (Réway, Pech), 47. Ďaloga (Réway), 53. Volek (Réway, Bílek) – 10. Matuš (Doudera M., Doudera L.), 16. Roth (Klepiš, Hrňa), 22. Pechanec (Matyáš), 39. Chmielewski (Pechanec), 46. Chmielewski (Pechanec, Sztefek).

O zápase

Hrací den: 6. semifinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: pondělí, 6. dubna 2015, 18:20
Místo utkání: Tipsport aréna, Praha
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Bilance v play-off: 9 zápasů, 6/3, skóre 30:25
Bilance doma: 4 zápasy, 4/0, skóre 14:5
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry (2 v prodl.), skóre 36:30
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Hlinka 10 (5+5)
Nejlepší střelec: Jaroslav Hlinka 5
Nejlepší nahrávač: Martin Réway, Karel Pilař oba 6
Nejproduktivnější obránce: Karel Pilař 8 (2+6)
Nejtrestanější hráč: Miroslav Forman 28
Nejlepší v +/-: Adam Polášek, Karel Pilař oba +4
Vítězné góly: Petr Kumstát, Robert Sabolič oba 2
Góly v přesilovce: Petr Kumstát, Jan Buchtele, Jaroslav Hlinka všichni 2
Nejvíce střel na branku: Jan Buchtele 28
Nejvíce času na ledě – průměr: Adam Polášek 22:36
Radegast Index: Robert Sabolič 35
Brankář: Filip Novotný, 9 zápasů – 6 výher, 3 prohry, úsp. 91,94 %, prům. 2,36 g/z, 1 SO
Jaroslav Janus, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra,úsp. 84,62 %, prům. 5,71 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jan Švrček (v mládeži).

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 10 zápasů, 7/3, skóre 29:26
Bilance venku: 4 zápasy, 1/3, 6:12
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (2 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 29:26
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Erik Hrňa 10 (5+5)
Nejlepší střelec: Erik Hrňa 5
Nejlepší nahrávač: Štefan Ružička 8
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Galvas 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Štefan Ružička 16
Nejlepší v +/-: Lukáš Galvas +7
Vítězné góly: Daniel Rákos, Josef Hrabal, Vladimír Dravecký, Tomáš Linhart, Erik Hrňa, Vladimír Roth, Zbyněk Irgl všichni 1
Góly v přesilovce: Erik Hrňa, Martin Adamský, Jiří Polanský, Tomáš Plíhal, Jakub Klepiš všichni 1
Nejvíce střel na branku: Štefan Ružička 39
Nejvíce času na ledě – průměr: Zbyněk Irgl 25:35
Radegast Index: Tomáš Linhart, Lukáš Galvas oba 48
Brankář: Šimon Hrubec, 9 zápasů – 7 výher, 2 prohry, úsp. 91,88 %, prům. 2,30 g/z, 0 SO
Peter Hamerlík, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 93,75 %, prům. 1,94 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Koutek ocelářských zajímavostí

Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 24
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Radim Matuš 100 % (1 vstřelený z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: jediné trestné střílení bylo soupeřem proměněno
Bilance nájezdů - hráč v poli: Zbyněk Irgl 67 % (2 vstřelené ze 3)
Bilance nájezdů - brankář: Šimon Hrubec 67 % (4 chycené z 6)