Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jsme poctění tím, že můžeme hrát finále, raduje se Jiří Kalous

06.04.2015 · Martin Stebel
PRAHA - Uctivá poklona, pánové! Šesté semifinálové měření sil Ocelářů a Sparty přineslo další skvělou porci zábavy s pozitivním výsledkem pro Třinec. Zajímavý duel rozhodla branka Zbyňka Irgla v samotném závěru třetí periody. O hodnocení nejen tohoto střetnutí, ale celé série, jsme požádali hlavního kouče Mgr. Jiřího Kalouse. Vítej, finále!

Pane trenére, přijměte velkou gratulaci k postupu do finále. Co bylo pomyslným "jazýčkem na vahách" v semifinálové konfrontaci?

Narazily na sebe dva vyspělé týmy, oba kvalitativně velmi dobré. Byly to skoro vždy vyrovnané bitvy, rozhodovaly maličkosti. Myslím si, že to byla trochu otázka sportovního štěstí, které se přiklonilo na naší stranu. Jsme poctění tím, že můžeme hrát finále a bojovat o titul!

O postupu jste dnes znovu rozhodli před koncem, což je známka psychicky odolného týmu...

Letos jsme už odehráli několik zápasů, kdy jsme rozhodli teprve v posledních minutách či vteřinách. Dnes jsme věřili až do poslední chvilky. Nemysleli jsme předem na prodloužení, dokud žila šance, chtěli jsme dát gól před koncem základní hrací doby. Zbyněk znovu jasně prokázal, že má skvělý čich na góly!


Jaké pocity se vás momentálně zmocňují? Je to euforie?

Možná bych to nenazval euforii, ale určitě cítím obrovskou úlevu, že se nám podařilo vyřadit Spartu, protože to je nesmírně těžký soupeř. Postup hodnotím jako vynikající sportovní výsledek. Jsem šťastný a nesmírně si toho vážím!

Ve finále vás čeká mimořádně silný rival z Litvínova. V jakých směrech bude hrozit největší nebezpečí?

Nebudeme se speciálně zaměřovat jen na některé aspekty v jejich projevu. Chceme se koncentrovat na veškeré detaily litvínovské hry, od toho se bude odvíjet naše taktika. Litvínov má vynikající útočnou fázi, má beky, kteří jsou sice věkově mladí, ale už nyní vykazují skvělou výkonnost. Asi nemá cenu nic říkat na téma gólmana, protože ten má neskutečnou sezonu. Po základní části nás dělily jen dva body. Litvínov měl výbornou sezonu, má perfektně poskládaný tým, určitě nebyla náhoda, že skončil těsně za námi. Naše týmy se znají, oba hrají ofenzivní hokej. Věřím, že nás čeká parádní série. V klidu se připravíme, zítra si lehce odpočineme, poté už začne poctivá a důsledná příprava na Litvínov.

Co říct na téma Zbyněk Irgl? Jeho aktuální příběh je už snad zralý i na filmovou adaptaci...

Zbyněk se vrátil v pravý čas. Je pro nás obrovským přínosem, v kabině i na ledě. Klobouk dolů, jak to vše zvládá. Byl to opravdu ten žolík, který rozhodl sérii v náš prospěch. Zaslouží obrovské poděkování a respekt!