V neděli opět venku, Oceláři hrají v Mladé Boleslavi

14.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli uzavře svou úvodní čtvrtinu, hráči s drakem na hrudi se představí na kluzišti soupeře. Oceláři od 17:30 vyjedou na led Mladé Boleslavi, podaří se Slezanům ve ŠKOENERGO aréně odčinit páteční nezdar a získat tři body?

BK Mladá Boleslav

Bruslaři v základní části minulého ročníku skončili na desátém místě, v předkole narazili na Chomutov, který byl nad jejich síly. Mladou Boleslav v předsezonním období opustilo osm hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchod Tomáše Hyky do NHL, v klubu skončil také Petr Vampola. Naopak do týmu Bruslařů si to zamířilo také osm hokejistů. Obránci Říha, Knot a Eminger, útočné řady pak vyztužili Mrázek, Najman, Kousal, Valský a Holík.

Tým z města škodovek zvládl přípravu obstojně, z osmi duelů se radoval hned pětkrát. Vstup do Tipsport extraligy už tak dobrý není. Bruslaři zvítězili jen pětkrát, s osmnácti body drží osmou pozici. V posledním kole svěřenci trenéra Patrika Augusty zavítali do hlavního města, v O2 aréně ale na Spartu nestačili a prohráli 2:3. „Prohráli jsme si utkání jednoznačně třetí třetinou. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli při hře pět na pět lepší, vytvořili jsme si šance, které jsme neproměnili. Třetí třetinu jsme odehráli velice špatně a Spartě jsme to vítězství nabídli,“ řekl hlavní trenér Mladé Boleslavi po páteční prohře.

Podobně hovořil také útočník Jakub Valský: „V první třetině se zdálo, že byl soupeř vyklepaný a jen čekal, co uděláme my, jestli jim dáme gól nebo ne. My jsme ho nedali, ačkoli jsme tam nějaké šance měli. Takže prakticky mohlo být po zápase. Třetí třetinu jsme odehráli špatně a vyhrála Sparta.”

Poslední zápas Mladé Boleslavi

13. října 2017: HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 24. T. Pavelka (Saponari), 45. Kudrna (T. Pavelka), 48. Mikuš (Pech, Saponari) – 33. T. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, T. Knotek).
Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Maxwell – Hanzlík (C), Eminger, J. Říha, Němeček, Kotvan, Knot, Hrdinka – P. Musil, P. Holík, Lenc – Pacovský, T. Knotek, Valský – Klepiš (A), Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny uzavírají úvodní čtvrtinu letošního ročníku Tipsport extraligy na venkovních kluzištích. Oceláři v pátek hráli v Pardubicích, duel se jim ale nevyvedl dle představ a ze tří bodů se radovalo Dynamo. Hráči s drakem na hrudi i přes prohru udrželi třetí místo tabulky, z nižších pozic se ale na Slezany dotahují Chomutov, Hradec a Sparta.

“V první třetině jsme ještě měli v nohách úterní zápas Ligy mistrů, pak jsme to rozjezdili. Dali jsme gól na 1:0, ale bohužel jsme propadli v útočném pásmu a dostali na 1:1. I přes tlak do branky jsme si vyložené šance nevytvořili, většinou jsme končili ve středním pásmu nebo v rozích. Za stavu 2:1 pro Pardubice bylo těžké se do toho dostávat, ale klukům nemůžeme upřít snahu, hráli na sto procent. Takové zápasy jsou, my se z toho poučíme a půjdeme dál,“ hodnotil Marek Zadina minulé utkání.

Hráči s drakem na hrudi měli v pátečním duelu optickou převahu, tu ale nedokázali přetavit ve více branek. “Chyběl nám taky tlak do branky. Když už jsme měli nachystaný puk na střelu, tak jsme ještě vymýšleli další přihrávku. V neděli máme další zápas, musíme změnit to, co se nám dnes nedařilo. Pak můžeme být úspěšní,“ dodal Daniel Rákos.

Poslední zápas Ocelářů

13. října 2017: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Starý (Cardwell, Dušek), 38. Wishart (J. Sýkora, Perret) – 25. Krajíček.
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Linhart, Jank, D. Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil nedělních soupeřů proběhlo v jednapadesátém kole minulého ročníku Tipsport extraligy. Oceláři zavítali na led Mladé Boleslavi, domů se ale vraceli s pětibrankovým přídělem. Hráč s drakem na hrudi dokázali skórovat jen jednou, Slezané touto prohrou přišli o možnost získat Prezidentský pohár. Jedinou úspěšnou trefu Ocelářů v zápase zaznamenal Jakub Petružálek.

28. února 2017: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 5:1 (2:1, 2:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 11. Urban (Musil, Hyka), 19. Hyka, 29. Žejdl (Orsava), 40. Pospíšil (Vampola), 57. Lenc (Klepiš) – 16. Petružálek (Redenbach, Martin Růžička).

Umístění v tabulce 3. 8.
Bilance v TELH 12 zápasů, 6-1-2-3, skóre 37:29, 22 bodů 12 zápasů, 5-0-3-4, skóre 28:26, 18 bodů
Bilance venku/doma 5 zápasů, 1-0-1-3, skóre 8:14, 4 body 5 zápasů, 3-0-1-1, skóre 13:8, 10 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 28:22, 18 bodů 5 výher – 5 proher (2 v prodl.), skóre 24:20, 17 bodů
Aktuální série 1 prohra 2 výhry
Lídr bodování Martin Růžička 14 (6+8) Jakub Orsava 8 (6+2)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 7 Jakub Orsava 6
Nejlepší nahrávač Vladimír Roth 10 Lukáš Žejdl 6
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 14 (4+10) Oldrich Kotvan 5 (1+4)
Nejtrestanější hráč Daniel Rákos 14 Matěj Stříteský 27
Nejlepší v +/- David Musil +7 Tomáš Knotek +5
Vítězné góly Martin Růžička 2 Jakub Orsava, Jakub Klepiš, Jakub Valský, Tomáš Urban, Dominik Pacovský všichni 1