V domácí premiéře přivítáme budějovický Mountfield

10.09.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
T ř i n e c - Hokejová extraliga nabírá velmi rychlé obrátky. V pátek se Oceláři poprvé představí doma. Na led Werk arény přijede po prvním kole vedoucí celek ligy, HC MOUNTFIELD.

Přímý boj o čelo ligy, to jest stručná charakteristika pátečního utkání. Oba týmy mají po prvním kole plný počet bodů, jihočeský celek je na prvním místě pouze vinou lepšího skóre. Kdo bude po dvou kolech stoprocentní?

O soupeři

Budějovický Mountfield neprožíval klidné léto. Po neúspěšné sezóně přišly rozepře mezi útočníkem Dudou, které skončily až u arbitráže. V poklidu neproběhla ani letní příprava. Tu museli vinou závady chlazení v Budvar aréně absolvovat na ledě Písku. V kádru Budějovic nedošlo k výrazným změnám. Největší letní posilou by měl být bezesporu Josef Melichar, který se do mateřského klubu vrátil z kanadsko-americké NHL, dále tým posílil obránce Jan Snopek z Pardubic a mladý útočník Červený ze zámořského týmu Regina Pats.

Hlavní opory:

Přes vleklé tahanice a spory s vedením klubu nakonec v kádru zůstal Tomáš Kůrka. Právě on by se měl stát základním tahounem útoku. Reprezentační útočník, který se objevil v dresu České republiky také na posledním seriálu Euro Hockey Tour v Karlových Varech, v minulé sezóně nastřílel 18 branek, ke kterým přidal 14 asistencí a stal se tak nejproduktivnějším útočníkem Mountfieldu. Další velkou osobností v kádru Mountfieldu je bezesporu brankář Roman Turek. Mistr světa z roku 1996 patří už delší dobu k vůbec nejlepším brankářům české nejvyšší soutěže.

Předchozí zápasy Českých Budějovic:

V přípravě Mountfield nijak neexceloval, v posledním zápase letní přípravy dostal pěti-gólový příděl na ledě Pardubic. Do prvního kola však vstoupil na výbornou. V domácím prostředí dokráčel v naprostém poklidu pro první tři body, když smetl Litvínov 4:1. O vítězi rozhodla už první třetina, kterou "Motor" zvládl 3:0.

Umístění v tabulce: V infarktovém závěru základní části 08/09 byl tým Mountfieldu hlavním soupeřem Ocelářů. V souboji na dálku v posledním kole Budějovičtí nedokázali proklouznout do předkola ČP play-off. Hráči Motoru museli v play-outu bojovat o to, aby se vyhnuli baráži – to se jim nakonec o 8 bodů povedlo. Start do nové sezóny měli však výborný – v 1. kole doma porazili Litvínov 4:1 a jsou první. Zápas v Třinci tedy bude soubojem o první místo v tabulce.
Lídr kanadského bodování: Tomáš Kůrka 2 (1+1)
Nejlepší střelec: Jan Snopek, Tomáš Kůrka, Lukáš Květoň a Milan Gulaš 1
Nejlepší nahrávač: Josef Melichar, Tomáš Kůrka a Štěpán Hřebejk 1
Nejproduktivnější obránce: Jan Snopek 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Jindřich Kotrla 14
Nejlepší v +/-: René Vydarený +2
Brankář #1: Roman Turek, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 96,8 %, prům. 1,0 g/z

O Ocelářích

Lepší pozvánku na první domácí zápas si Oceláři nemohli přát. V prvním extraligovém kole vyloupili arénu vicemistra minulého ročníku - Slavie Praha a navázali na dobré výkony z letní přípravy. O absolutorium se zasloužili skvělým výkonem zejména brankář Peter Hamerlík a čtyřbodový Josef Balej.

Předchozí zápasy Třince:

V minulém zápase Oceláři šokovali vicemistra loňského ročníku. Na ledě Slavie Praha vyválčili tři body po těsné výhře 5:4. Přesto však trenér Marek nehodnotil závěrečnou třetinu kladně. Zápas se pro Oceláře vyvíjel velmi dobře, v polovině zápasu vedli dokonce 4:1. Pak ale povolili a museli se o výsledek obávat až do konce zápasu. Na prvním velmi cenném vítězství měl velký podíl gólman Hamerlík, který v nejtěžších okamžicích dokázal své spoluhráče podržet.

Umístění v tabulce: Jak je všem fanouškům třineckého hokeje dobře známo, Oceláři určitě nechtějí navázat na nepovedenou sezónu 08/09, kdy skončili až desátí. Start do nového extraligového ročníku se jim povedl na výbornou – výhra 5:4 na Slavii znamená, že se po prvním kole Třinečtí vyhřívají na třetím místě tabulky.
Lídr kanadského bodování: Jozef Balej 4 (2+2)
Nejlepší střelec: Jozef Balej a Martin Růžička 2
Nejlepší nahrávač: Lukáš Zíb, Jozef Balej a Ladislav Kohn 2
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Jan Výtisk 10
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb, Jozef Balej a Ladislav Kohn +1
Brankář #1: Peter Hamerlík, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 90,9 %, prům. 4,0 g/z

O zápase

První utkání na ledě Werk arény okořeněné přímým bojem o vedoucí příčku tabulky začíná v pátek 11.září v tradičním čase 17:00h. Utkání můžete sledovat prostřednictvím on-line přenosu. Prvních 2200 fanoušků obdrží u vstupu také DVD se statistikami a souhrnem minulého ročníku. Sponzorem utkání je firma Zediko, s.r.o.

Bystřice 1020,
739 95 Bystřice

Sestavy z minulého zápasu:

HC Mountfield: Turek - Gřegořek, Ptáček, Vydarený, L. Poživil, Melichar, Snopek, Macháček - Gulaš, Vak, Hřebejk - Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - Květoň, Mertl, Kotrla - Melichárek.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Výtisk, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Hampl, Kútny.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice