David Květoň: Budějovice hrály chytře

12.09.2009 · Martin Stebel
Úvodní duel letošní sezóny na domácím kluzišti přinesl Ocelářům pouhý bod. Hokejisté s drakem na prsou po urputném boji podlehli až v nastavení budějovickému Mountfieldu 1:2. Autorem jediné branky třineckých byl David Květoň. Loni nejplodnější kanonýr červenobílých nebyl pochopitelně spokojen s výsledkem a poměrně kriticky se vyjádřil i ke hře svého týmu.

První zápas na Slavii byl v provedení třineckých zdařilý a povedlo se vyhrát. V čem Davide spatřuješ náhlou změnu a zhoršený výkon v dnešním utkání?

Na Slavii se nám brzy povedlo skórovat a dostali jsme se do psychické pohody. To se pak hraje daleko lépe. Dnes jsme inkasovali jako první a to nás trochu srazilo. Nebruslili jsme špatně, ale Budějovice hrály chytře. Zahušťovali střední pásmo, napadali naši rozehrávku. První dvě třetiny jsme se nemohli dostat do trvalejšího tlaku a taky se moc necpali do brankoviště. Chyběl nám větší důraz a taky nějaký moment překvapení. Až ta poslední třetina byla v našem provedení trochu lepší.

Po druhé třetině došlo k promíchání útočných formací. Myslíš, že tento krok přispěl k oživení vaší ofenzivní síly?

Určitě ano. První dvě třetiny to bylo trochu mrtvé, chtělo to nějak oživit. Museli jsme dotahovat výsledek a trochu zariskovat. Myslím, že tento tah se trenérům povedl. Začali jsme aktivněji napadat budějovické a dočkali jsme se alespoň vyrovnání.

Vyrovnávací branka přišla dvě minuty před závěrečným klaksonem. Popiš nám tu situaci tvým pohledem...

Kotouč se nějak dostal do rohu hřiště, kde ho šikovně vyšťouchal Jirka Polanský. Hodil to na mezikruží pro Rosťu Martynka, který pohotově vystřelil, ale nedal. Turek vyrazil ke mě a já už měl docela snadnou práci. Jsem rád, že mi to vyšlo. Turek dnes pochytal dost jasných tutovek.

V neděli jedete na led Mladé Boleslavi. Jaký zápas tam očekáváš?

Těžko říct. Boleslav je mnohými vnímána jako outsider soutěže, ale myslím, že budou hodně nepříjemní. Každopádně by to chtělo stejně jako na Slavii dát první gól. Pak se hraje mnohem lépe a tahle psychická výhoda je často rozhodující.