Uhráli jsme to bojovností, shodli se Bonk s Výtiskem

20.11.2009 · Martin Stebel
Páteční extraligový duel nenabídnul třineckému obecenstvu příliš atraktivní podívanou, ale spíš urputný hokej. Oceláři o svém tříbodovém zisku rozhodli díky zlepšenému výkonu v posledním dějství. O své pozápasové pocity se tentokrát podělili autor úvodní trefy Radek Bonk a dnešní oslavenec Jan Výtisk.

Čtyři zápasy bez plného bodového zisku - toto byla bilance třineckých před dnešním zápasem. Až proti kladenským Okenářům urvali domácí komplet bodů, ale vstup do zápasu nebyl optimální, což potvrdil i Radek Bonk: "První třetinu jsme nehráli podle představ, měli jsme hrát aktivněji, důrazněji. Druhá třetina už byla herně lepší, ale všichni se vrhli do útoku, poté jedna chybička vzadu a hned přišel trest," kriticky poznamenal.

Radek Bonk

Ve třetí třetině nastaly změny v sestavě a ty přinesly pozitivní efekt: "Posledních dvacet minut bylo z naší strany solidních, věděli jsme, že musíme vyhrát a to se díky bojovnosti nakonec povedlo," spokojeně konstatoval. Zkušený forvard okomentoval i svůj gólový úspěch, kterým otevřel skóre: "Mám pocit, že obránce za brankou měl puk, ale Honza Peterek mu zvedl hokejku a vzal mu ho. Ideálně mi načasoval kotouč před branku a já už měl docela snadnou práci. Tohle by se mělo dávat. Já tohle často nedávám, ale dnes to tam padlo," smál se.

Protřelý rutinér nezapomněl připomenout i dvě výstavní trefy svých spoluhráčů ve třetím dějství: "Parádní góly. Růža ujel v přesilovce a trefil to hezky. Stejně tak Honza Peterek. Krásná trefa pod víko. Gólman měl malou šanci zareagovat."

Triumf s Geusem byl důležitý pro další vývoj v extraligové tabulce. I tento fakt Bonk akcentoval: "Je třeba udržet kontakt s užší špičkou, ale hlavní je oddálit se soupeřům pod náma. Tabulka je hodně vyrovnaná, stačí dvakrát prohrát a už padáme. Musíme co nejdéle udržet ty vysoké pozice," zhodnotil tabulkové prognózy.

Jan Výtisk

Pro Jana Výtiska byl dnešní zápas extraligovým soubojem s pořadovým číslem 500. Jubileum si řádně vychutnal: "Je to pro mě krásná meta. Pevně doufám, že odehraji ještě mnoho dalších zápasů. Rozhodně nehodlám v nejbližší době končit a snad to číslo vylepším," popisoval své dojmy z "půltisícovky".

Kde hledal řízný bek příčiny utrápené hry v prvních dvou třetinách? "Možná dost lidí čekalo lehčí zápas, ale Kladno je nepříjemné, houževnaté. Měli jsme dost šancí, ale koncovka byla horší. Kladno pak z ojedinělé akce vyrovnalo a pak to bylo trochu nervózní. Naštěstí jsme to ubojovali a jsou to cenné body," zhodnotil střetnutí.

Přesilové hry. To je citlivé téma každého mužstva. Ocelářům tahle herní činnost v poslední době nevychází podle představ. Jaký je "Vyplyho" recept na lepší produktivitu? "V první čtvrtině soutěže nám přesilovky vycházely docela dobře. Poslední zápasy to je horší. Stále na tom pracujeme. Mám pocit, že máme dost střel i vhodných hráčů, kteří by se měli prosazovat. Pevně doufám, že budeme produktivnější. Přesilovky často rozhodují zápasy," správně poznamenal.

Taky Honza Výtisk si uvědomoval nutnost plného bodového zisku, který je důležitý v kontextu tabulkových výšin: "Čelo tabulky je našlapané a každá ztráta mrzí, proto jsou dnešní body skvělé. V neděli to bude proti Pardubicím asi ještě složitější, doufám, že podáme koncentrovaný výkon a uspějeme," optimisticky uzavřel naše povídání.