Třetím soupeřem popradského Lva v jeho historii bude Třinec

09.08.2011 · Michal Samiec
Oceláři mají historii dlouhou přes osm desítek let, projekt s názvem Lev Poprad existuje sotva pár měsíců. Třinec bude po Spišské Nové Vsi a Vítkovicích, kde slovenský účastník KHL hraje dnes, teprve třetím soupeřem tohoto oddílu za dobu jeho existence.

Většina extraligových týmů pomalu načíná třetí týden přípravy na ledě. Do plných obrátek se dostává také kolotoč přípravných zápasů před extraligovou sezónou 2011/12. Ve středu 10. srpna čeká na třinecký mančaft třetí soupeř. Po Olomouci a Petrohradu je tu druhý sok z KHL – popradský Lev. Známý a hodně diskutovaný projekt poslední doby, pořád však také na druhé straně velká neznámá.

Novinky z kádru Ocelářů

Oceláři mají zatím na soupisce řadu jmen, z nichž některá určitě v A-týmu působit nebudou. Řada hráčů je juniorského věku a příprava s áčkem pro ně znamená nové zkušenosti. Další hráči jsou testovaní a zůstanou jen, pokud uspějí. To je případ např. Maria Cartelliho, týkalo se to také trojice Hruška, Němeček, Tománek, kteří však již ve Werk aréně netrénují. Naopak mladíci Pavlík s Ruferem a Marosz jsou na testech v jiných klubech, kde by v případě nevytíženosti v třineckém dresu mohli působit. První dva jmenovaní ve Skalici, poslední pak v Olomouci.

Dosud odehrané přípravné zápasy

Úřadující mistr České republiky prozatím stihl v přípravě dvě střetnutí. V prvním, kdy se v drese Ocelářů objevili především testovaní a mladší hráči, porazili svěřenci trenérů Marka a Kopřivy prvoligovou Olomouc 3:1. Branky vstřelili Tománek, Hrňa a Hruška, výborným výkonem se prezentoval mladý útočník Rufer, v brance se prostřídal Vojtek se Šteflem. O necelý týden později se v Přerově červeno-bílí postavili milionářskému gigantu z KHL Petrohradu. Gólově chudé, ale nesmírně atraktivní utkání skončilo 1:0 pro klub od pobřeží Baltského moře. Jedinou branku vstřelil český svěřenec trenéra Říhy Petr Průcha. Za Oceláře nastoupila až na výjimky prakticky nejsilnější možná sestava.

čtvrtek 28. července, Olomouc – Třinec 1:3. Branky Třince: Tománek, Hrňa, Hruška.
středa 3. srpna, Petrohrad – Třinec 1:0. Hráno v Přerově.

Z kabiny soupeře

Na soupisce popradského Lva je prozatím celkem čtyřiadvacet jmen a pět národností – slovenská, česká, švédská, americká a kanadská. Ze zajímavých jmen uveďme například brankáře Dubu, který po vyřízení všech náležitých formalit by měl nabrat směr Třinec – Poprad, dále obránce Hunkese, Mezeie nebo Štrbáka či útočníky Bartečka, Hunu, Chabadu, Netíka nebo Špirka. Tato jména slibují jistou kvalitu, nicméně na zelené louce za pochodu postavený tým bude jistě v nové sezóně KHL pod drobnohledem a samotná účast ve vyřazovacích bojích této soutěže by určitě byla pod Tatrami brána jako úspěch.

Lev Poprad má na programu celkem deset přípravných zápasů. Prozatím odehrál zápas ve Spišské Nové Vsi, který vyhrál 3:0, a dnes hraje zápas na ledě ostravských Vítkovic. Kromě střetnutí v Třinci má na programu ještě dva turnaje – na domácí půdě, kde se potká s Grazem, Vítkovicemi a ještě jedním soupeřem, a v Košicích, kde změří síly s domácím klubem, Třincem a CSKA Moskva. Generálku na ligový ročník obstará 4. září zápas s Banskou Bystricou.

čtvrtek 4. srpna, Spišská Nová Ves – Lev Poprad 0:3. Branky Lva: Hult, Novotný, Jachym.
úterý 9. srpna, Vítkovice – Lev Poprad. Na dnešním programu.

Lodivodem popradského Lva je český trenér Radim Rulík, který má po ruce celý tým asistentů, masérů, trenérů, lékařů atd. Rulíkovými asistenty jsou Vladimir Kapulovsky a Robo Pukalovič.

O zápase

Pozvolné tempo zápasů zvolili Oceláři pro začátek přípravy na ledě. Teprve třetí přípravný zápas v třetím týdnu po návratu na led čeká třinecký tým ve středu 10. srpna od 17 hodin ve Werk aréně. Tímto střetnutím zahájí Slezané sérii čtyř utkání ve čtyřech dnech za sebou. Ze zápasu bude samozřejmě připraven textový přenos na portále onlajny.cz. Vstupné bude oproti letním zvyklostem vzhledem k atraktivnosti soupeře mírně vyšší, bude činit 50 Kč. Držitelé permanentních vstupenek budou mít vstup zdarma.

foto: Lukáš Barč a Jan Molnar, hclev.eu