Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Trenér Raszka se loučí s Třincem: Děkuji za šanci, kterou mi klub dal

28.04.2022 · Adam Sušovský
S koncem sezony se třinecký hokej, alespoň dočasně, loučí s jedním z výrazných trenérů. V organizaci Ocelářů už od příští sezony dál nebude působit Jiří Raszka, který před třemi lety působil také jako asistent Václava Varadi u mistrovského týmu, stál i na střídačce Frýdku-Místku a naposledy vedl tým deváté třídy. Nadějný trenér se rozhodl přijmout nabídku jiného klubu.

Ve čtyřiatřiceti letech patří mezi talentované trenéry, coby asistent kouče Václava Varadi má i extraligový titul ze sezony 2018/19. 

Jiří Raszka poté působil i jako trenér v partnerské organizaci ve Frýdku-Místku a v poslední sezoně coby skill coach organizace a hlavní trenér devátých tříd. Od příští sezony už Raszka v Třinci působit nebude, progresivní kouč se rozhodl přijmout nabídku jiného klubu a posunout svou kariéru dál. 

"V trenérské kariéře někam směřuji, mám cíl a znám i cestu, po které chci jít. Proto jsem se rozhodl vystoupi z komfortní zóny a přijmout nabídku jiné organizace, abych si zkusil něco jiného a získal nové zkušenosti. S Třincem jsem se rozloučil myslím v dobrém, mé vztahy s lidmi okolo hokeje tady byly vždycky výborné. Věřím, mě tohle těžké rozhodnutí posílí, posune a jednou se do Třince třeba znovu vrátím," říká Raszka. 

Mladý trenér, který v Třinci působil v mládežnických kategoriích dřív sám jako hráč, jako kouč pak prošel za poslední roky u Ocelářů snad všemi kategoriemi a umí proto srovnávat. 

"Když jsem začal trénovat, snil jsem o tom, že jednou budu trénovat profesionály. I trenérskou cestu chci směrovat směrem k profesionálnímu hokeji," říká Raszka. 

"Vzpomínat můžu na Třinec jen v dobrém. Zažil jsem tady spoustu krásných momentů, samozřejmě i těžké chvíle. Občas jsem se sám sebe ptal, jestli na to mám, ale takhle to v životě je. Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem během tak krátké doby dostal od malých žáčků šanci stát i vedle Václava Varadi a být u mistrovského titulu," říká Raszka. 

Jako trenér v Třinci působil osm let, kromě mistrovského titulu v roce 2019 se coby asistent Václava Varadi dvakrát zúčastnil také turnaje Spengler Cup v Davosu. 

"Honzovi Peterkovi (sportovnímu řediteli klubu) a Václavu Varaďovi bych chtěl poděkovat za šanci, i za to, že jsem si v kariéře mohl zkusit trénovat žáky i profesionální hokejisty," uzavírá Raszka.

Klub HC Oceláři Třinec Jiřímu Raszkovi za odvedené služby děkuje a do další kariéry přeje mnoho úspěchů.