Steel Cup má na programu dva zápasy, Oceláři vyzvou Slovan!

12.08.2016 · Daniel Ježek
Oceláři dnes vstoupí do třetího ročníku turnaje Steel Cup, jejich prvním soupeřem bude tým z KHL - HC Slovan Bratislava. Slovenský celek již za sebou má jeden duel, v otevíracím zápase ale tým Miloše Říhy nestačil na Linköping HC, se kterým prohrál 2:4. Utkání ve WERK ARENĚ startuje v 18 hodin.

Linköpings zahájil Steel Cup vítězně, Slovan porazil 4:2

Steel Cup začal čtvrtečním duelem mezi švédským Linköpingem a slovenským Slovanem Bratislava. Lvi, kteří byli v zápise vedení jako domácí tým, šli rychle do vedení, ve čtvrté minutě z bezprostřední blízkosti skóroval Niklas Bergfors. Na chlup stejná akce, kdy střelec dostal kotouč zpoza brány, se opakovala také za dalších deset minut, přesně mířil Ken André Olimb.

Slovanisté se poprvé radovali až po změně stran, konkrétně v šestadvacáté minutě. Jeglič vyzval do sóla Václava Nedorosta, který po kličce zasunul kotouč mezi Johanssonovy betony. Další trefy přišly až v periodě poslední a byly hned tři.

Skóre se pohnulo během necelé minuty dvakrát, LHC nejprve zásluhou Andrew Gordona navýšilo vedení, to poté střelou do horního rohu branky korigoval Marek Viedenský. Poslední slovo však patřilo opět Linköpingu, na končených 4:2 skóre upravil Emil Kristensen.

Linköpings HC - HC Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Bergfors (Little), 13. Olimb K. A. (Persson), 45. Gordon (Forsling, Roe), 50. Kristensen (Olimb K. A.) – 26. Nedorost (Jeglič), 46. Viedenský (Jeglič). Rozhodčí: Trombik, Mrkva - Tošenovjan, Gebauer. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 511. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Sestava týmu Linköpings HC: Johansson – Lundgren, Forsling, Karlsson, Hausson, Kristensen, Näkyvä, Larsson – Roe, Karlsson (A), Gordon (A), Törnqvist, Lilja, Sylvegård, Gallo, Persson (C), Fogström, K. A. Olimn, Little, M. Olimb, Bergfors.

Sestava týmu HC Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Starosta (A), Švarný (A), Plastino, Luža, Němeček, Bačík, Vopelka – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Kubalík, Jeglič, Nedorost – Lušňák, Chipchura, Viedenský – Petráš, Zigo, Šiška.

Oceláře v prvním duelu čeká Slovan, Vítkovice hostí Linköpings

Páteční hrací den nabídne hned dva duely. Do turnaje vstupují tradiční účastníci Oceláři a Vítkovice. Ostravané na ledě své arény v 18 hodin přivítají vítěze prvního střetnutí, Linköpings HC. Hráči s drakem na hrudi ve stejný čas sehrají ve WERK ARENĚ duel proti bratislavskému Slovanu.

Připomínáme, že vstupenky na první duel Ocelářů v rámci Steel Cupu jsou stále k dispozici na portále www.ticketportal.cz, cena vstupenky činí 50 Kč. Permanentkáři, kteří si zakoupili také play-off nadcházející sezóny, mají vstup volný. Vstupenky budou k dispozici také na pokladně WERK ARENY, a to hodinu před úvodním buly. Na úvod střetnutí je přichystán nový videomapping.