Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Steel Cup startuje, kdo zvítězí ve třetí edici?

10.08.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Závěr druhého srpnového týdne bude v Třinci patřit již třetímu ročníku turnaje Steel Cup. Soutěžní formát turnaje se nemění, WERK ARENA však přivítá dva nové účastníky. K tradičním celkům Ocelářů a Vítkovic letos přibyl účastník KHL Slovan Bratislava, a také švédský celek Linköpings HC.

V prvních dvou ročnících se ve WERK ARENĚ, kromě tradičních celků Třince a Vítkovic, dvakrát představil slovenský tým z Košic. Trio účastníků pak doplňoval jeden z ruských celků - Čerepovec a Nižnij Novgorod. V letošním ročníku třinecké a ostravské publikum také uvidí účastníka KHL - Slovan Bratislava, čtvrtým týmem pak bude švédský Linköpings HC.

HC Slovan Bratislava

Slovenský účastník Kontinentální hokejové ligy letos nastoupí ke své páté sezóně v ruské soutěži. Ve čtyřech dosavadních sezónách se osminásobný slovenský mistr dvakrát podíval do play-off, pokaždé ale vypadl již v prvním kole souboje o Gagarinův pohár. Letos Slovanu vystavil stopku tým CSKA Moskva, který zvítězil ve čtyřech zápasech.

Spolu se slovenským celkem do WERK ARENY znovu zavítá třineckým fanouškům známý obránce Tomáš Kundrátek, který ve Slovanu začíná svou druhou sezónu. Mezi další opory týmů zcela jistě patří kanadský forward Jonathan Cheechoo, český reprezentant Radek Smoleňák, či slovenský bek Andrej Meszároš.

Předpokládaná soupiska Slovanu Bratislava: Barry Brust, Justin Pogge – Patrik Bačík, Tomáš Kundrátek, Patrik Luža, Andrej Meszároš, David Němeček, Nick Plastino, Mislav Rosandić, Tomáš Starosta, Ivan Švarný – Jonathan Cheechoo, Kyle Chipchura, Žiga Jeglič, Tomáš Kubalík, Patrik Lušňák, Václav Nedorost, Samuel Petráš, Juraj Šiška, Pavol Skalický, Radek Smoleňák, Jeff Taffe, Marek Viedenský, Lukáš Vopelka, Tomáš Zigo. Trenéři: Miloš Říha (hlavní), Roman Stantien, Rudolf Jendek (asistenti).


Slovanisté se na české půdě v přípravném období představili už třikrát. Koncem července vyhráli na ledě Zlína, o pár dní později podlehli 2:4 na ledě pražské sportovní haly, kde až do konce sezóny 2014/2015 hráli svoje domácí zápasy hráči Sparty, a naposledy se o den později – 4. srpna – představili v Brně, kde prohráli s Kometou 3:5. Foto: Michal Eger.

Linköpings HC

Klub sídlící v jižní části Švédska byl založen v roce 1976. Trvalo to ale dalších čtyřiadvacet let, než se Linköpingu povedlo v sezóně 1999/2000 vybojovat postup do nejvyšší švédské soutěže. K mistrovskému titulu bylo LHC blízko hned dvakrát, v sezónách 2006/07 a o rok později, pokaždé ale Linköping nedokázal porazit svého soka. Loňskou sezónu měl tým kouče Dana Tangnese dobře rozjetou, po základní části skončil na třetí příčce. V play-off ale daleko nedošel, hned v prvním kole Linköpingu vystavil stopku tým Vaxjö Lakers.

Při pohledu na soupisku švédského celku nalezneme několik zvučných švédských jmen, před letošní sezónou se Linköpingu povedlo přitáhnout norské reprezentanty. Ve stejném týmu se sešli bratři Ken André a Mathis Olimbové. Na pozici brankáře najdeme mladíka Marcuse Högberga, který se švédskými mládežnickými týmy vybojoval dvě stříbrné medaile z mistrovství světa do 18, resp. 20 let.

Předpokládaná soupiska Linköpingu: Marcus Högberg, Jacob Johansson, Erik Källgren – Niclas Lundgren, Gustav Forsling, Anton Karlsson, Petter Hansson, Emil Kristensen, Gabriel Carlsson, Kristian Näkyvä, Eddie Larsson – Garrett Roe, Sebastian Karlsson, Andrew Gordon, Henrik Törnqvist, Jakob Lilja, Emil Sylvegård, Vilmos Gallo, Niklas Persson, Niklas Fogström, Ken André Olimb, Broc Little, Mathis Olimb, Niclas Bergfors. Trenéři: Dan Tangnes (hlavní), Tomas Montén, Klas Östman (asistenti).


Linköping v sezóně 2015/2016 obsadil v základní části švédské nejvyšší hokejové soutěže třetí místo, když vyhrál 32 z 52 zápasů. V play off však přišla stopka již v prvním kole, kdy podlehli 2:4 na zápasy Växjö Lakers. Foto: Jonas Gustafsson / Bildbyrån.

HC Vítkovice Steel

Ostravané zakončili loňskou sezónu na jedenáctém místě, dva body za desátými Oceláři. Vítkovické tak čekaly boje ve skupině play-out o vyhnutí se baráže. Po loňské neúspěšné sezóně sáhlo vedení Vítkovic k několika změnám. Hlavním koučem se stal Jakub Petr, který zároveň převzal funkci sportovního manažera. Pohromadě nezůstal ani kádr ostravského týmu.

Po dlouhých třinácti sezónách se do svého rodného města vrátil zadák Jan Výtisk, úřadující mistr republiky s Libercem. Z Ruska se do Vítkovic vrátil Ondřej Roman, z Chomutova přišel třineckým fanouškům známý David Květoň. V týmu již nadále naopak nepůsobí Jiří Burger, který se rozhodl pro návrat do Kladna, dále také Jan Káňa, Petr Strapáč či brankář Filip Šindelář.

Ostravané zatím zvládli sehrát dva přípravné duely, oba s vítězným koncem. Nejprve po nájezdech zvítězili v Havířově, poté vysokým rozdílem 7:1 Vítkovice přehrály Znojmo.

Předpokládaná soupiska Vítkovic: Patrik Bartošák, Daniel Dolejš – Vojtěch Adamík, Marek Bail, Ivan Baranka, Miloslav Jáchym, Lukáš Klok, Lukáš Kovář, Daniel Krenželok, Ivan Puzič, Dominik Rudl, Adam Sedlák, Karol Sloboda, Patrik Urbanec, Jan Výtisk – Stanislav Balán, Tomáš Gřeš, Jakub Illéš, Tomáš Jáchym, Dominik Kafka, Aleš Kilnar, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Daniel Kurovský, Filip Kuťák, David Květoň, Erik Němec, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Marek Sedlář, Petr Seidler, Ondřej Slováček, Roman Szturc, Vojtěch Tomi, Michael Vandas, David Zachar, Patrik Zdráhal. Trenéři: Jakub Petr (hlavní), Pavel Trnka, Martin Prusek (asistenti).


Vítkovice v rámci své herní přípravy sehrály duel ve Znojmě, kde se setkaly s vicemistrem loňské sezóny mezinárodní ligy EBEL, s domácími Orly. Vítkovice na jihu Moravy vyhrály 7:1 a získaly tak cenný skalp. Foto: Lukáš Caha.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v předsezónním období sehráli zatím jen jeden přípravný duel, a to proti Olomouci. Steel Cup naplno prověří jejich připravenost a napoví třineckým fandům více o síle mužstva. "Steel Cup vnímáme jako ostrý test, očekáváme velmi kvalitní utkání, plánujeme hráče důkladně vyzkoušet, kluci dostanou velký prostor. Předpokládám, že nám to přinese lepší obraz o jednotlivcích. Je dobře, že hrajeme tři zápasy ve třech dnech, protože to odhalí pravou sílu konkrétních hráčů a podle toho budeme reagovat," vyhlíží asistent trenéra Břetislav Kopřiva nadcházející turnaj.

Hráči s drakem na hrudi sehrají tři těžké duely ve třech dnech. Na úvod je čeká střetnutí s bratislavským Slovanem, sobota 12. srpna bude patřit derby duelu s Vítkovicemi. Pouť Steel Cupem Oceláři zakončí v neděli proti Linköpingu.

Slezané do turnaje vyrukují s téměř kompletní soupiskou, mimo hru budou útočníci Martin Růžička, Lukáš Jašek a Rastislav Špirko. "Ve všech případech se nejedná o žádné velké zranění, ale tento týden zřejmě všichni dostanou volno, aby doléčili své šrámy a v turnaji nenastoupí," prozradil Břetislav Kopřiva.

Předpokládaná soupiska Ocelářů: Peter Hamerlík, Jan Hlaváč, Šimon Hrubec, Juraj Šimboch – Marian Adámek, Lukáš Doudera, Milan Doudera, Michael Foltýn, Lukáš Galvas, Josef Hrabal, Bohumil Jank, Lukáš Kozák, Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, David Nosek, Michal Roman, Vladimír Roth – Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Zbyněk Irgl, Cory Kane, Michal Kovařčík, Kamil Kreps, Rostislav Marosz, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Miloš Roman, Štefan Ružička, Ján Sýkora. Trenéři: Vladimír Kýhos (hlavní), René Mucha, Břetislav Kopřiva (asistenti).


FOTO: Marian Ježowicz.

Harmonogram turnaje

Celkem čtyři zápasy ze šesti se budou hrát ve třinecké WERK ARENĚ. Vítkovice budou své zápasy, kromě utkání s třineckými Oceláři, hrát ve své domovské OSTRAVAR ARENĚ. Z každého duelu bude k dispozici podrobný online přenos na stránkách www.onlajny.com.

Vstupenky na jednotlivé zápasy jsou k dispozici na portálu www.ticketportal.cz. Vstupenky na zápasy Ocelářů stojí 50 Kč, na ostatní duely pak 30 Kč. Pokladny WERK ARENY se otevřou vždy hodinu před začátkem každého klání.

Linköpings HC – HC Slovan Bratislava, čtvrtek 11.8. od 18.00 (Werk arena)
HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava, pátek 12.8. od 18.00 (Werk arena)
HC Vítkovice Steel – Linköpings HC, pátek 12.8. od 18.00 (Ostravar arena)
HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel, sobota 13.8. od 18.00 (Werk arena)
HC Oceláři Třinec – Linköpings HC, neděle 14.8. od 17.00 (Werk arena)
HC Vítkovice Steel – HC Slovan Bratislava, neděle 14.8. od 18.00 (Ostravar arena)

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice