Těsná porážka: Oceláři versus Slovan 2:3

12.08.2016 · Martin Stebel
Střetnutí třineckých Ocelářů proti bratislavskému Slovanu v rámci turnaje STEEL CUP nabídlo svižný hokej a vyrovnanou zápletku. Hosté poměrně dlouho kontrolovali vedení, domácím se povedlo v závěrečné třetině slepenými góly vyrovnat, jenže v poslední minutě překlopil vítězství na stranu slovenského týmu Žiga Jeglič.
turnaj Steel Cup, pátek 12.8.2016
Slovan Bratislava
2:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 49. Ružička (Dravecký), 50. Hrňa (Marosz) – 25. Švarný (Plastino, Viedenský), 27. Plastino (Taffe), 60. Jeglič Rozhodčí: Trombik, Koliba – Mikler, Bojda Vyloučení: 5:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 2925 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3
Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Hrabal, Linhart, Roth, Jank, Nosek, Kozák, Galvas – Sýkora (A), Kreps, Petružálek – Adamský, Cane, Irgl – Dravecký, M. Kovařčík, Š. Ružička (C) – Rákos, Marosz, Hrňa (A). Trenér: Vladimír Kýhos.
Brust (Pogge) – Kundrátek, Meszároš, Švarný (A), Plastino, Starosta (A), Luža, Němeček, Rosandič – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Viedenský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Chipchura, Petráš – Lušňák, Zigo, Skalický. Trenér: Miloš Říha.

Samotný úvod se nesl v duchu mírné převahy hostujícího celku. Tomáš Kubalík otestoval pozornost Šimona Hrubce střelou od mantinelu, třinecký gólman byl připraven. V sedmé minutě se v nadějné šanci ocitl v předbrankovém prostoru Jakub Petružálek, jenže Barry Brust jej "vyčapal".

Hosté byli velice blízko vedení na konci jedenácté minuty. Za brankou se ocitl Marek Viedenský, šikovně se zbavil bránícího hráče, ideálně předložil kotouč pro Andreje Nedorosta, který trefil jen Hrubcův beton. V závěru úvodní části hráli Slezané přesilovku, ohrožení hostující branky to však neznamenalo.

Skóre se poprvé měnilo v minutě s pořadovým číslem 25. Extřinecký obránce Ivan Švarný v početní výhodě naprosto precizní střelou umístil kotouč v horním rohu třinecké klece - 0:1. Dvě a půl minuty poté bylo pro třinecké barvy ještě hůř. Na modré čáře se dostal k puku kanadsko-italský zadák Nick Plastino a prudkou ránou překonal bezmocného Hrubce podruhé.

V dalším průběhu měli více ze hry Oceláři, ale ofenzivní akce Draveckého či Adamského nebyly úspěšné. Snížit mohl Rostislav Marosz, ovšem jeho pokus zastavila branková konstrukce. Těsně před závěrem druhé třetiny zahrozil hostující Taffe, jehož šanci na poslední chvíli uhasil před třineckou brankou Lukáš Kozák.

Domácí snížili ve 48. minutě. U zrodu akce byl Dravecký, jenž přenechal puk Štefanovi Ružičkovi, který si počínal velice šikovně a střelou pod horní tyč skóroval - 1:2! Pouhých 49 vteřin poté už na kostce nad ledem svítily dvě dvojky. Prosadil se Erik Hrňa. Subtilní útočník nabral rychlost, dostal se před branku a ač faulován, dokázal Brusta díky pohotové kličce překonat - 2:2!

Už to vypadalo, že utkání dopadne nerozhodně, jenže necelou minutu před vypršením základní hrací doby během přesilové hry pokazil nahrávku na modré čáře Josef Hrabal, z čehož rezultoval samostatný únik Žigy Jegliče. Slovinský útočník nezaváhal a umístil puk mezi betony třineckého brankáře - 2:3.

Ocelářům tak vstup do turnaje nevyšel podle představ. Šanci na složení reparátu budou mít bíločervení hned v sobotu, kdy ve WERK ARENĚ přivítají od 18:00 hodin tým z Vítkovic.