MISTR 2023/2024

Semifinálová bitva se Spartou pokračuje o víkendu v Třinci

05.04.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Kdy jindy než teď?! Oceláři nezvládli úvodní dva zápasy v Praze, ale s hlavou nahoře vzhlížejí k domácím odvetám. O víkendu v Třinci pokračuje semifinálová bitva se Spartou, cíl je jasný: Srovnat stav série!

Utkání 3. semifinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Spartou Praha má ve WERK ARENĚ úvodní buly v sobotu v 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Předprodej na sobotní utkání odstartoval v úterý ve 12:00, až do sobotního buly se mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněné technické rezervace i místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem sobotního utkání 3. semifinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Spartou Praha je Vitoras Technology s.r.o.

Věděli jste, že?

Oceláři: Doma chceme sérii vyrovnat!

Obrovské emoce doprovázejí bitvu dvou nesmířitelných rivalů, Sparta a Třinec v jedné sérii play off už je hokejovou klasikou. Oceláři vstup do semifinále v Praze ale výsledkově nezvládli. Přestože byli silnému soupeři více než vyrovnaným soupeřem, udržet vedení v zápase č. 2 nedokázali. O vyrovnání série na 1:1 přišli necelých osm vteřin před koncem.

Stav 0:2 v sérii se Spartou, to tady v minulých letech ještě nebylo. Třinečtí ale v minulosti několikrát dokázali, že série pro ně ani za takévho stavu rozhodně nekončí. Dokonce na tom dřív byli i výrazně hůř, v mistrovském play off 2019 prohráli v semifinále úvodní dva zápasy na vlastním ledě, nakonec dokázali Plzeň stejně vyřadit.

Marián Adámek do série se Spartou nastupuje jako čerstvý dvojnásobný otec, ve druhém utkání tvořil novou obrannou dvojici spolu s Petrem Šenkeříkem

Tentokrát se Oceláři k návratu domů upínají: Ve vyprodané WERK ARENĚ se dá čekat bouřlivá kulisa, o kterou se budou chtít Třinečtí opřít. Otázkou je, zda s Danielem Voženílkem v sestavě. Třinecký útočník dostal dvouzápasový distanc za zákrok na Filipa Chlapíka, klub s rozhodnutím disciplinární komise zásadně nesouhlasí a samotný hráč během pátku podal odpor.

Sparta: Dosud neporažený tým

Nesmírně těžkého soupeře mají v semifinále proti sobě Oceláři, Sparta stejně jako v základní části šlape jako hodinky. Je dost možná ještě silnější, vždyť taky dosud jako jediný tým v aktuálním ročníku vyřazovací části ještě nepoznala hořkost porážky. A to i přesto, že zejména ve druhém semifinále v O2 areně ji byla setsakramentsky blízko.

Tým trenéra Pavla Grosse zatím vyloženě stojí na výkonech brankáře Jakuba Kováře, který je klíčovým mužem série. V zápasech s Třincem Sparta nebyla výrazně lepší, na tiskové konferenci to přiznal i sám trenér Gross. "Nemít formu Kuby Kováře, stav série je 1:1," řekl Gross.

Najdou Oceláři recept na zatím velmi jistého brankáře Jakuba Kováře?

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je útočník Miroslav Forman, ve druhém semifinále se po zranění vrátil na led také obránce Michal Moravčík a hned se stal sparťanským hrdinou. Ocelářům nasázel dvě branky, včetně té rozhodující v prodloužení.

Právě až v nastavení Sparta přebrala iniciativu v zápase, který takřka až do poslední sirény patřil Ocelářům.

Dokáží Třinečtí na svůj výkon navázat a na domácím ledě sérii srovnat?

Statistika HC Oceláři Třinec HC Sparta Praha
Bilance v play off 9 zápasů, 4/5, skóre 15:19 6 zápasů, 6/0, skóre 22:11
Bilance doma/venku v play off 4 zápasy, 3/1, skóre 8:3 2 zápasy, 2/0, skóre 10:5
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-0-2-4, skóre 17:22 10 zápasů, 6-3-0-1, skóre 37:21
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 prohry 7 výher
Vzájemná bilance (v play off) 33 zápasů, 18/15, skóre 104:90 (55% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 16 zápasů, 11/5, skóre 61:38 (69% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 6 (3+3) Miroslav Forman 7 (4+3)
Nejlepší střelec Libor Hudáček 3 Miroslav Forman 4
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček, Marko Daňo oba 3 Filip Chlapík 5
Nejproduktivnější obránce Richard Nedomlel 3 (2+1) Jakub Krejčík 4 (2+2)