MISTR 2023/2024

Šancí bylo dost. Musíme zlepšit produktivitu, ví Voženílek

02.04.2024 · Ondřej Kuchař
Celkem 45 střeleckých pokusů vyslali v prvním semifinálovém duelu Oceláři směrem na branku Sparty. Za zády gólmana neskončila ani jedna. "Do zítra se musíme zlepšit. Hlavně v proměňování gólových příležitostí a taky ve vlastních chybách," hlásí Daniel Voženílek.

Šancí bylo dost, gól ale žádný.

Je to tak. Řekl bych, že šancí jsme si vypracovali dost, bohužel žádná neskončila gólem. Musíme si jich vytvořit ještě víc. Už teď se těšíme na zítra, určitě nám tam něco spadne.

Byl zlomový druhý inkasovaný gól v naší přesilovce?

Asi jo. Přesilovek bohužel moc nedostáváme, máme jich nejméně ze všech týmů. Teď jsme dostali jedinou. Chtěli jsme si jí pomoct, bohužel jsme ale sami inkasovali. Mohli jsme se dostat zpátky do zápasu, srovnat… místo toho jsme se potopili. Podíváme se na video, rozebereme si to.

Sám ses v utkání dostal do několika šarvátek. Jednu z nich jsi vyprovokoval sněhovou sprchou soupeřova brankáře.

Hned jsem se mu omlouval. I teď dodatečně bych se chtěl omluvit. Dojížděl jsem k brance, chtěl jsem zabrzdit a sníh vyletěl přímo na něho. Moje chyba, asi jsem se tomu mohl vyhnout. Čekal jsem, jestli tam někde nevypadne puk.

Fanoušci na vás pískali při každém kontaktu s pukem. Vnímal jste to?

Jsem zvyklý. Pískají na mě lidi ve všech halách. Nevadí mi to, nabudí mě to. Dnes tady byla ale atmosféra taková komornější, uvidíme, jaké to bude zítra.

V čem se musíme nejvíc zlepšit?

Určitě v proměňování gólových příležitostí a taky ve vlastních chybách. Nemůžeme jim nabízet góly, jako jsme to dělali dnes.