Rozhodly naše přesilovky, konstatuje Tomáš Klouček

14.01.2012 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Obnovenou premiéru v třineckém dresu si nemohl lépe naplánovat. Hned ve druhé minutě otevřel skóre v duelu dvou zeměpisně nejvzdálenějších republikových protivníků, připsal si navíc asistenci u rozdílové trefy. Přispěl tak k celkovému triumfu poměrem 4:1 a po vítězné konfrontaci stručně sdělil své dojmy.

Jednatřicetiletý zadák měl po závěrečném klaksonu důvody k radosti. Trefil se hned po 80 vteřinách hry, kdy v početní výhodě překonal Mensatora: "Bylo to jako sen. Nejsem žádný přesilovkový hráč, ale je to hezký pocit tak brzy skórovat. V něco podobného jsem si nedovolil ani doufat. Hrál jsem za Třinec už před pár lety, ale to byla jiná situace. Je hezké, že jsme vyhráli a máme tři body, potřebovali jsme to," těší urostlého defenzora, jenž hledal hlavní faktory, které utkání rozhodly: "Dali jsme góly z šancí. Jak jsem slyšel, tak posledních pár zápasů šance vždycky byly, ale neproměňovaly se. Dneska jsme šance využili hlavně v přesilovkách, takže super, může vládnout spokojenost. Věřili jsme, že tady vyhrajeme. Říkali jsme si, že už musíme."

Tomáš Klouček v souboji s Petrem Kumstátem během utkání v Karlových Varech. foto: Jan Čech

Karlovarští v letošní sezoně nepatří k favoritům ligy, nabízí se tedy otázka, jakými byli soupeři: "Hráli dobře, nicméně nedali góly, ale tak to je vždycky. My jsme měli trochu víc štěstíčka, dali jsme co jsme měli a pak už jsme si to prostě pohlídali," chválí kvalitní práci svého týmu a na adresu souhry v novém působišti dodává: "Bylo to super, hrálo se mi dobře, i když jsem měl jen pár tréninků tak to tam párkrát spadlo, nemám si nač stěžovat."

Koncem minulého roku ukončil své angažmá pod Tatrami. Jaká byla jeho reakce?: "Šok to ani nebyl. Něco už viselo ve vzduchu, ale mluvit o tom příliš nechci. Jsem prostě pryč. Měl jsem pár nabídek na dohrání sezony. Domluvil jsem se v Třinci, kde už jsem kdysi byl, takže jsem věděl, do čeho jdu. Je jasné, že je pro mě lepší angažmá v týmu, který bojuje o nejvyšší příčky. Taková změna je fajn. Rozhodně je pozitivní hrát v klubu s ambicemi."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary