První mečbol odvrácen, stejný úkol jedeme splnit do Chomutova!

23.03.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrtfinálovou sérii mezi Oceláři a Piráty čeká šesté pokračování. Týmy se stěhují na sever Čech, SD ARENA bude svědkem dalšího klání. Slezané ve středu snížili stav série na 2:3, v pátek tedy budou odvracet druhý mečbol Chomutova. Utkání startuje v 17:30, hráči s drakem na hrudi budou za každou cenu chtít vrátit sérii do WERK ARENY!

Piráti Chomutov

Chomutov měl ve středu první příležitost udělat rozhodující krok k postupu do semifinále. Družina trenéra Vladimíra Růžičky přijela do Třince se stejnou taktikou, kterou praktikovala v předchozích kláních. Piráti po většinu zápasu dotahovali vedení domácích, nakonec se jim povedlo poslat duel k prodloužení. V něm ale po trefě Davida Ciencialy prohráli.

“Před zápasem jsme si řekli, že to tady zkusíme a na ledě necháme všechno. Z naší strany to bylo dobré utkání. Teď se vracíme domů, kde si věříme, a kde jsme odehráli spoustu kvalitních zápasů. Těžko mluvit o nějaké výhodě. My se před našimi fanoušky cítíme dobře. Věřím, že odehrajeme dobré utkání s vítězným koncem,“ řekl útočník Ivan Huml.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi ve středečním pátém klání čelili prvnímu mečbolu soupeře. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose a Reného Muchy do duelu vstoupili výborně, po pěti minutách již vedli. Chomutov ale nic nevzdal a dvakrát dokázal srovnat krok. Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení, a to již počtvrté v řadě. Tentokráte se šlo až do jeho druhého pokračování, v něm rozhodl David Cienciala.

“Je to něco krásného takhle rozhodnout. Vlastně po měsíci jsem opět hrál zápas a bylo to super. Všichni jsme to ubojovali za sebe, hráli naplno, v kabině panuje neskutečná radost. Ještě ale nic není vyhráno, musíme být neustále pokorní a dobře se připravit na další utkání,“ zářil třinecký mladík po svém debutu v letošním play-off.

Situace se Ocelářům před šestým zápasem příliš nezměnila. Slezané budou v pátek čelit druhému chomutovskému mečbolu a odvracet konec sezóny. Bitva to bude zcela jistě náročná jak fyzicky, tak psychicky. „Proto to play-off hrajeme. Člověk maká celou sezónu, aby se dostal až sem. Vyhrává ten silnější fyzicky i psychicky. Teď to je 2:3, my v pátek uděláme vše pro to, abychom se ještě vrátili do Třince,“ burcuje Peter Hamerlík.

Předchozí zápasy série

První dva duely série ve WERK ARENĚ patřily chomutovským Pirátům. Laco nejprve vynuloval všechny střelce Ocelářů, ve druhém dějství pak v prodloužení rozhodl Vladimír Růžička. Po přesunu do Chomutova se poprvé radovali Slezané, kterým v nastaveném čase trefil výhru Cory Kane. Čtvrté klání bylo opět velmi vyrovnané, rozhodlo opět prodloužení. Šťastní tentokráte byli Piráti, kteří po zásahu Juraje Valacha šli do dvouzápasového trháku. Ani pátý duel nebyl výjimkou, opět se prodlužovalo. Rozhodl ale až druhý nastavený čas, euforii ve WERK ARENĚ nastartoval David Cienciala a vrátil sérii zpět do Chomutova.

15. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 16. Vondrka (Rutta, Huml), 25. Poletín (Rutta, Huml).

16. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:4 p. (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 21. Netík (Krajíček), 28. Kane (Krajíček, Martin Růžička), 30. Roth (Kreps, Petružálek) – 19. Koblasa (Raška, Kaše), 33. Skokan (Flemming, Kämpf), 39. Huml (Skokan), 77. V. Růžička.

19. března 2017: Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 2:3 p. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 32. Vondrka (V. Růžička, Sklenář), 33. Skokan (Huml, Tomica) – 28. Kane (Krajíček, Petružálek), 55. Roth (Dravecký, Martin Růžička), 77. Kane (Kreps).

Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) – 29. Dravecký (Martin Růžička).

22. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:2 p. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 5. Dravecký, 35. Hrňa (Jašek, Adamský), 89. Cienciala (Netík, Galvas) – 31. Valach (Kämpf, Kaše), 48. Kämpf (Skokan, Rutta).

Bilance doma: 5 zápasů, 2/3, skóre 12:18
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry (2 v prodl.), skóre 27:26, 18 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Ivan Huml 12 (4+8)
Nejlepší střelec: Michal Vondrka 5
Nejlepší nahrávač: Ivan Huml 8
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta 6 (1+5)
Zblokované střely: Juraj Valach 16
Brankáři: Ján Laco, 10 zápasů – 6 výher, 4 prohry, úsp. 93,37 %, prům. 1,99 g/z, 1 SO
Tomáš Král, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 50,00 %, prům. 10,91 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play off: 5 zápasů, 2/3, skóre 10:12
Bilance venku: 2 zápasy, 1/1, skóre 4:4
Bilance v posledních 10 zápasech (včetně konce základní části): 6 výher (4 v prodl.) – 4 prohry (2 v prodl.), skóre 25:23, 16 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Cory Kane 3 (3+0)
Nejlepší střelec: Cory Kane 3
Nejlepší nahrávač: Lukáš Krajíček, Martin Růžička oba 3
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Krajíček 3 (0+3)
Zblokované střely: Lukáš Galvas 9
Brankáři: Peter Hamerlík, 3 zápasy – 2 výhry, 1 prohra, úsp. 92,68 %, prům. 1,46 g/z, 0 SO