Cítíme velké zklamání, smutní Daniel Rákos

24.03.2017 · Martin Stebel
Makali, dřeli, ale nestačilo to, je konec... Šestý duel čtvrtfinálové série mezi Oceláři a Piráty nabídl oboustranně ofenzivní hokej s postupovou tečkou pro domácí. Po jednozápasové zdravotní absenci naskočil do hry DANIEL RÁKOS, kterému se povedlo skórovat, ale další vyloženou možnost už gólově neproměnil. Tradičně velmi komunikativní hráč a příkladný bojovník tentokrát zcela pochopitelně velice nesnadno hledal slova hodnocení.

Dane, kde se dnes "lámal chleba"? Co rozhodlo o neúspěchu?

Neproměnili jsme šance ve druhé třetině, kdy jsme měli včetně mé šance snad tři nebo čtyři samostatné nájezdy. Trefil jsem tyč, chybělo málo. Nemohu mluvit za kluky, ale několikrát se nepovedlo trefit branku. Nepodařilo se navýšit skóre, naopak Chomutov po naší chyběl vyrovnal a ve třetí třetině díky jednoduché střele domácí rozhodli.

Pokud bychom měli zhodnotit celou sérii, kde hledáš klíčový faktor chomutovského postupu?

Nepouštěli nás moc často do předbrankového prostoru. Nedokázali jsme se dostávat do vyložených šancí. Až dnes tomu bylo jinak, ale nabídnuté možnosti jsme bohužel nevyužili. Rozhodly taky naše zbytečné fauly. V prvním utkání já, v dalších zápasech ostatní kluci. V play-off hra v oslabení bere hodně sil a navíc Piráti přesilovky umí. Chomutov jsme určitě nepodcenili, ale byli rozehranější z předkola. Jet na led soupeře za stavu 0:2, to se těžko otáčí.

Velkou překážkou ve většině zápasů byl gólman Ján Laco...

Je pravda, že chytal výborně, ale hodně mu pomáhali taky obránci. V mnoha případech to měl díky obraně snadnější.

Ocelářům sezona bohužel končí. Tak brzy jste to určitě nečekali...

Není to nic příjemného, určitě jsme si to představovali úplně jinak. Zlomilo se to asi ve dvou úvodních domácích zápasech. Začátek nám utekl a stálo nás to nakonec celou sérii. Potom jsme se statečně prali, ale bohužel to nestačilo. Hned teď po zápase se mi to těžko hodnotí, ale cítíme samozřejmě velké zklamání...