Před Vánoci na derby! V neděli dorazí Vítkovice!

13.12.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraligový peloton před pauzou, kterou vyplní ruský Channel One Cup, stihne sehrát ještě jedno kolo. Třinečtí Oceláři se naposledy před Vánoci představí mezi mantinely WERK ARENY, soupeřem jim budou Vítkovice. Devadesáté třetí hutnické derby startuje od nedělních 15 hodin, budou se radovat hráči s dráčkem na hrudi?

Sponzorem nedělního utkání s Vítkovicemi je společnost FinClub PLUS, a.s.

HC Vítkovice Steel

Vítkovice nezačaly novou sezonu vůbec dobře a špatné výsledky zapříčinily dokonce propad až na poslední příčku. Ale v listopadu přišel nový impulz v podobě výměny trenéra. Slováka Oremuse nahradil ve funkci hlavního kouče pan Svozil. Ostravané se pod novým trenérem postupem času zvedli a momentálně se nacházejí na 11. pozici se šestatřiceti body.

V posledním kole Ostravané na svém ledě přivítali brněnskou Kometu. Rozjetým Jihomoravanům dokázali čelit a nakonec zvítězit na dva body po samostatných nájezdech. „Za úvodních pětatřicet minut jsme měli mít vyšší náskok než 2:0. Pak jsme se trochu nechali strhnout atmosférou v hledišti. S Kometou jsme začali lítat nahoru dolů, což jsme nechtěli. Kometa se psychicky zvedla, ale oba góly jsme jí nabídli my sami. Naštěstí jsme získali dva body na penalty. Musím klukům poděkovat za parádní výkon,“ komentoval Ladislav Svozil výhru nad Kometou.

Vítkovičtí budou chtít navázat na páteční úspěch i na ledě vedoucích Ocelářů. Ostravané se v nové WERK ARENĚ již jednou představili a byla z toho výhra 5:3. „Stojíme před reprezentační a vánoční pauzou, bylo by skvělé, kdybychom do ní vstoupili výhrou nad Třincem. Musíme si ale dát pozor, Třinec má v sobě obrovskou sílu,“ řekl trenér Svozil pro klubový web.

Poslední zápas Vítkovic:
12. prosince: HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 3:2 sn (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Roman (Malec), 31. Štencel (Kolouch, Kucsera), rozhodující nájezd Olesz - 42. Vondráček (Dočekal, Dlapa), 44. Vondráček.

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Dolejš – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Hrbas, Štencel – Olesz, Burger, T. Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vadnas – Kucsera, Kolouch, E. Němec.

Vítkovice táhnou i v letošní sezoně tradiční opory, ale bodů nesbírají zase tolik, aby atakovaly přední příčky kanadského bodování. Nejproduktivnějším Ostravanem je Vladimír Svačina (9+13), jemuž šlape na záda kolega z útoku Ondřej Roman (10+11). FOTO: www.hc-vitkovice.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři na tom jsou o poznání lépe, než jejich krajský rival. Červeno-bílá mašina od úvodního kola potvrzuje předsezónní prognózy a kraluje extralize. Slezané v dosavadních devětadvaceti kolech posbírali již 63 bodů s celkovým úctyhodným skóre 103:55. V posledním zápase se svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi představili na ledě svého nejbližšího pronásledovatele z Litvínova, výhrou 5:3 Oceláři Vervě odskočili na rozdíl šesti bodů.

”Viděli jsme výborné utkání, bylo hodně bruslivé, prostě zápas nahoru-dolů se šancemi na obou stranách. V poslední době se klasicky vývoj převrátil na naší stranu v přesilové hře ve třetí třetině. Jsme strašně rádi, že se nám to povedlo a odvážíme si velmi cenné tři body,” komentoval hlavní trenér Jiří Kalous cenný skalp druhého týmu tabulky.

Podobně hovořil i Erik Hrňa, dvoubrankový střelec zápasu: "My máme problémy porážet právě kluby, co jsou s námi vepředu. Jsem rád, že teď se to podařilo. Zvlášť když jsme po 2. třetině prohrávali." Poslední zápas před druhou reprezentační přestávkou sehrají Třinečtí proti Vítkovicím. Oceláři by jistě rádi navázali na poslední vzájemný duel v ostravské ČEZ aréně, který dopadl lépe pro aktuálního lídra tabulky. Povede se hráčům s dráčkem na hrudi podruhé v sezóně zdolat Vítkovice?

Poslední zápas Ocelářů:
12. prosince: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček, 39. Petružálek (Ručinský) – 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps), 60. Růžička.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, L. Doudera, Matyáš – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Matuš – Rákos, Růžička, Klepiš – Rufer, Kindl, Cienciala.

Dvěma góly se na skalpu Litvínova podílel útočník Erik Hrňa. Jeho druhá trefa navíc znamenala stý přesný zásah Ocelářů v sezóně. Dvěma brankami se vsetínský rodák dotáhl na čelo tabulky střelců. To se sedmnácti góly sdílí s brněnským Petrem Tonem.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Ve vzájemných duelech mezi ocelářskými kluby zatím v letošní sezóně neplatí známé pořekadlo: Můj dům, můj hrad. V obou dosavadních konfrontacích se pokaždé radoval hostující celek. Vítkovickým se nejprve ve čtvrtém kole povedlo vyloupit WERK ARENU, tým rytíře Vítka vyhrál v poměru 5:3. Slezané se odvety dočkali v duelu v rámci sedmnáctého kola. Sváteční derby přineslo málo branek, ČEZ aréna viděla jen dvě přesné trefy. O obě se postaral třinecký Zbyněk Irgl, Šimon Hrubec zase udržel čisté konto. Bude šňůra výher hostů pokračovat i v neděli nebo se budou radovat domácí?

19. září: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Plíhal, 10. Polanský (Kreps), 24. Irgl (Polanský, Adamský) – 2. Olesz (Stehlík, Burger), 24. Húževka (Šenkeřík, Burger), 29. Hlinka, 35. Huna (Svačina, Roman), 41. Svačina (Huna).

28. října: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas, Rákos).

O zápase

Hrací den: 30. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 14. prosince 2014, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec