Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Adamský: Tušili jsme, že to nebude procházka růžovým sadem

14.12.2014 · Martin Stebel
Tak jsme první no a co! Populární slogan znovu burácel zaplněnou WERK ARENOU během hutnické konfrontace. Poprvé v letošní sezoně platilo okřídlené "můj dům-můj hrad", Oceláři totiž na domácím ledě zdolali Vítkovice těsně 2:1. Zásadním způsobem k tomu přispěl Martin Adamský, jenž první gól dal a vítěznou trefu připravil Jakubovi Orsavovi.

Martine, vraťme se ještě k situaci, která předcházela vyrovnávací brance...

Byl jsem si jistý, že ten gól bude platit. Golman sice posunul branku, ale puk už v ten okamžik byl za čárou. Rozhodčí se sice šel radit s videorozhodčím dokonce dvakrát, podruhé to bylo na podnět Vítkovic. Dával jsem tomu jen jedno procento, že sudí gól odvolá. Podle starých pravidel by gól neplatil, ale pravidla se změnila, tohle musíme respektovat.

Vítkovice sice vstupovaly do utkání v roli papírového outsidera, ale na ledě byly velice vyrovnaným rivalem...

Moc dobře jsme věděli, že Vítkovice teď mají fazónu. Z posledních pěti zápasů vyhráli snad čtyřikrát. Určitě si na nás věřili, protože naposledy tady vyhráli, druhý zápas v Ostravě proti nám taky zvládli kvalitně. Ze soupeře jsme měli respekt, ale dali jsme prostě o jeden gól víc. Dopředu jsme tušili, že to nebude žádná procházka růžovým sadem, i když jsou momentálně až jedenácti.


Pokračuje fantastická bilance ve vlastním oslabení. Dnes už jedenáctá trefa v aktuální sezoně...

Prioritně se snažíme oslabení ubránit, vše co je navíc, je vlastně jen třešnička na dortu. Když vidíme, že bek soupeře na modré zaváhá, okamžitě startujeme dopředu, dost často nám to vychází.

Po dnešním utkání následuje reprezentační přestávka. Volno asi přijde vhod, že?

Program byl opravdu docela náročný, navíc jsme v úvodu sezony hráli Ligu mistrů, únava se může pomalu kumulovat, vánoční volno přijde určitě vhod. Teď můžeme trochu vydechnout, zrelaxovat, ale potom už musíme pořádně potrénovat. Doufám, že po Vánocích budeme zase připraveni a v nejlepší formě!