Potvrdíme domácí výhru proti Spartě?

25.09.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Oceláři v pátek porazili doma Kladno, když během druhé třetiny skóre vyšpičkovali až do podoby 7:0. Po dlouhé době si tak doma připsali tři body a smazali tak neúspěch ze zápasu s Pardubicemi.
Sponzorem nedělního utkání se Spartou Praha je Město Třinec.

Kaňkou pátečního zápasu bylo zranění již druhého brankáře Ocelářů v této sezóně. V průběhu druhé třetiny odstoupil pro natažené tříslo Tomáš Duba. Do branky tak musel Martin Vojtek. Byl to jeho comeback po šedesáti zápasech!

HC Sparta Praha

Sparta dokázala ve čtvrteční předehrávce porazit Slavii 5:3, i když po 40 minutách prohrávala 1:3. Hned v první minutě třetí třetiny snížil Smoleňák, který brzo zařídil i vyrovnání a rozdílový gól si připsal Kůrka. Sparta tak je po čtyřech kolech a dvou výhrách na šestém místě.

Poslední zápas Sparty:
23. září: HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Philipp (Hlinka), 41. Smoleňák (Hlaváč, O´Brien), 43. Smoleňák (Hlaváč, Výborný), 47. Kůrka (Hromas, Broš), 52. Hromas - 10. Sklenář (Doležal, Žižka), 17. Svoboda (Roth), 33. Svoboda (Vondrka, Branda).

Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Hanzlík, Macholda, Philipp, Salcido, Bolf - Kůrka, Broš, Ručinský - Ton, Výborný, Smoleňák - Hlaváč, Hlinka, Treille - Hromas, Koreis, Bartánus.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátek přišli po Peteru Hamerlíkovi i o Tomáše Dubu, a tak se zřejmě v neděli budou muset spoléhnout na Martina Vojtka. Populární Kokin v pátek prožil obnovenou premiéru, v třineckém dresu se představil poprvé od konce sezóny 2008/09. Zranění Tomáše Duby snad nakonec nebude tak vážné, jak se zprvu mohlo zdát, nad jeho nedělním startem však visí otazník. Rekonvalescence Hamerlíka po těžkém otřesu mozku ještě nějaký čas potrvá.

Poslední zápas Ocelářů:
24. září: HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Růžička (Kohn, Polanský), 2. Varaďa (Hudec, Bonk), 12. Hudec (Polák, Bonk), 23. Růžička (Hrabal, Krajíček), 26. Růžička (Adamský), 30. Adamský (Peterek), 33. Polák - 37. Bělohlav (Procházka, Knotek), 39. Melka (Kalla, Toman), 48. Kuchler (Knotek, Toman).

Sestava Třince v posledním zápase: Duba (23. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Hudec - Růžička, Polanský, Kohn - Adamský, Peterek, Květoň - Varaďa, Bonk, Polák - Hampl, Polanský, McGregor - Mičulka.

Vzájemné zápasy

V loňském ročníku extraligy jsme se s Pražany potkali čtyřikrát v základní části. Bilance zápasu byla jedna výhra na straně Ocelářů a tři vítězství Sparty. Oceláři vyhráli úvodní ze čtyř zápasů, který se hrál na ledě pražské Tesla areny prakticky před rokem - 27. září bylo skóre 5:2 pro Oceláře, když vítězství vychytal sparťanský odchovanec Tomáš Duba. Ve zbylých zápasech se již radovali Pražané - 1. listopadu vyhráli v Třinci 6:3, 27. prosince v rámci oslav 80 let organizovaného hokeje vyhráli 2:1 na nájezdy a v penaltách se rozhodoval i poslední vzájemný střet v Praze 5. února (1:2).

O zápase

Druhé domácí utkání za sebou čeká na Třinecké v neděli 26. září 2010, hraje se tradičně v 17:00. Zápas bude naše redakce komentovat na textovém onlajn přenosu.

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Umístění v tabulce: 6.
Bilance: 4 zápasy, 2-0-1-1, skóre 14:13, 7 bodů
Bilance venku: 2 zápasy, 0-0-1-1, skóre 4:7, 1 bod
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher - 5 proher (1 v prodl.), skóre 25:25, 16 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Doug O´Brien 4 (2+2)
Nejlepší střelec: Radek Smoleňák 3
Nejlepší nahrávač: Jiří Vykoukal, Jan Hlaváč, Tomáš Kůrka všichni 3
Nejproduktivnější obránce: Doug O´Brien 4 (2+2)
Nejtrestanější hráč: Michal Broš 12
Nejlepší v +/-: Tomáš Kůrka, Brian Salcido oba +2
Brankář: Tomáš Pöpperle, 4 zápasy – 2 výhry a 2 prohry, úsp. 90,15 %, prům. 3,20 g/z
Hrál v drese soupeře: nikdo.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 4 zápasy, 2-1-0-1, skóre 14:10, 8 bodů
Bilance doma: 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 8:6, 3 body
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher (1 v prodl.), skóre 27:35, 12 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Vojtěch Polák 6 (4+2)
Nejlepší střelec: Vojtěch Polák, Martin Růžička oba 4
Nejlepší nahrávač: Stanislav Hudec, Josef Hrabal, Vojtěch Polák, Ladislav Kohn, Václav Varaďa, Radek Bonk, Jiří Polanský, Jan Peterek všichni 2
Nejproduktivnější obránce: Stanislav Hudec 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 16
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal +3
Brankáři: Tomáš Duba, 4 zápasy – 3 výhry a 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z
Peter Hamerlík, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 93,10 %, prům. 2,50 g/z
Martin Vojtek, 1 zápas - 1 výhra, úsp. 86,36 %, prům. 4,86 g/z
Hrál v drese soupeře: Tomáš Duba, Stanislav Hudec, Martin Vágner (dorost), Vojtěch Polák, Martin Růžička.