Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Poslední domácí zápas před ligou. Přijíždí trenčínská Dukla

05.09.2011 · Michal Samiec
Přípravné období se pomalu chýlí ke konci a vše směřuje ke startu dalšího ročníku extraligy. Pro Oceláře půjde o sedmnáctou sezónu mezi elitou, poprvé však do ní vstoupí jako obhájce titulu. Předposledním testem bude domácí zápas s Duklou Trenčín.

Program minulého týdne byl pro Oceláře následující. V úterý přípravný zápas se Zlínem, který Třinečtí sehráli v kombinované sestavě plné mladíků nebo testovaných hráčů. Ve čtvrtek si pak část mužstva střihla přátelský zápas s fanklubem. Nikoliv však na ledě, nýbrž na trávě bystřického fotbalového stánku. Akci doprovázely soutěže o věcné ceny, autogramiáda, byla možnost vyfotit se se svým hokejovým idolem. V úterý 6. září ale zpět do ostrého boje. Nebo spíš přípravy na plné obrátky. K přípravnému střetnutí přijíždí Dukla Trenčín. Přijíždí čtyřnásobný vítěz své soutěže (jednou československé a třikrát slovenské ligy).

Novinky z kabiny Ocelářů

V kabině Ocelářů v poslední době nedošlo k přílišným posunům. Na soupisce týmu bylo v přípravě hodně hráčů, trenéři Marek s Kopřivou podobně jako loni viděli na vlastní oči v akci celou řádků hráčů z juniorských nebo nižších soutěží. Vzhledem k tomu, že do startu ligy zbývá méně než dva týdny, kluby z extraligy včetně Třince podobně jako kluby z nižších soutěží budou pomalu uzavírat soupisky a k přesunům zcela jistě dojde. Je možné, že to bude již po zápase s Duklou.

Dosud odehrané přípravné zápasy

Oceláři se v přípravě představili na dvou turnajích – stejně jako loni na Rona Cupu v Trenčíně (kde se mimochodem poprvé v letošní přípravě střetli s Duklou Trenčín s výsledkem 3:4 z pohledu Ocelářů) vyzkoušeli trenéři spíše mladší hráče a hokejisty na zkoušce, jinak tomu bylo na Cassovia Hockey Cupu v Košicích, kde Třinečtí obhajovali vítězství z roku 2010. V plné síle Třinec obsadil třetí místo.

čtvrtek 28. července, Olomouc – Třinec 1:3. Branky Třince: Tománek, Hrňa, Hruška.
středa 3. srpna, Petrohrad – Třinec 1:0. Hráno v Přerově.
středa 10. srpna, Třinec – Lev Poprad 3:4. Branky Třince: Zíb, Peterek, Hrabal.
čtvrtek 11. srpna, Trenčín – Třinec 4:3. Rona Cup v Trenčíně. Branky Třince: Marosz, Nedbálek, Hrňa.
pátek 12. srpna, Košice – Třinec 5:2. Rona Cup v Trenčíně. Branky Třince: Orsava, Marosz.
sobota 13. srpna, Nitra – Třinec 1:5. Rona Cup v Trenčíně. Branky Třince: Rufer 2, Březina, Hampl, Cartelli.
čtvrtek 18. srpna, Třinec – Skalica 5:3. Branky Třince: Bonk, Zíb, Lojek, Adamský, Polanský.
pátek 26. srpna, CSKA Moskva – Třinec 2:0. Cassovia Hockey Cup v Košicích.
sobota 27. srpna, Košice – Třinec 0:4. Cassovia Hockey Cup v Košicích. Branky Třince: Marosz 2, Peterek, Hrabal.
neděle 28. srpna, Lev Poprad – Třinec 3:1. Cassovia Hockey Cup v Košicích. Branka Třince: Orsava.
úterý 30. srpna, Třinec – Zlín 2:4. Branky Třince: Marosz, Hrňa.

Z kabiny soupeře

Hokej pod hradem Matúše Čáka nemá za sebou zrovna jednoduché období. Klub pod vedením generálního manažera a bývalého hráče Zlína Andreje Kollára dlouho žil v nejistotě, jaká vůbec bude budoucnost klubu. Áčko Dukly v sezóně 2010/11 obsadilo ve slovenské lize dobré čtvrté místo, v klubu se ale z tohoto umístění těžko kdo radoval. V květnu podle předsedy představenstva Jozefa Mitochy Dukle vážně hrozil kolaps. Problémem byly finance – klubu tradičně pomáhalo město, které hradilo provoz stadionu, což se ale mělo změnit. Trable měly vliv i na přípravu hráčů, kterým samozřejmě celá situace nepřidávala na psychice, trenér Gregor podle vlastních slov musel hráče občas k tréninkům přemlouvat a vysvětlovat jim situaci v klubu.

Nakonec se vše zřejmě aspoň pro současnou chvíli vyřešilo a věřme, že hokej v takové tradiční baště, jako je Trenčín, je snad zachráněn. Sportovní vedení klubu sestavilo mladý mančaft, jehož věkový průměr je 23 let. Na soupisce jsou i jména, která zná český fanoušek – například obránci Bolf nebo Kudělka, kterého pamatují ze 14 zápasů sezóny 2005/06 za Třinec i fanoušci Ocelářů, či útočníci Melichárek, Pardavý nebo Daňo. Nejde o extřineckého Jožka, ale jeho syna Marka. Mladíček narozený v listopadu 1994 se bude tedy bít o místo v trenčínském áčku.

Dosud odehrané přípravné zápasy

Svěřenci trenéra Dušana Gregora odehráli dosud v přípravě deset utkání. Střetli se se zajímavými soupeři – například reprezentací Francie, Spartakem Moskva nebo prvními dvěma týmu české extraligy. Z deseti zápasů Dukla vyhrála šest (jeden z nich na nájezdy) a čtyři prohrála (dva na nájezdy). V deseti utkáních nastřílela 37 gólů a inkasovala třicetkrát. Vojákům se podařily i zajímavé výsledky – s týmem KHL s moskevským Spartakem uhráli remízu v normální hrací době, Vítkovicím podlehli poměrem 6:7 až po nájezdech, při čemž ještě ve 39. minutě v ostravské ČEZ aréně vedli 6:2, v Nitře zase ke konečnému výsledku 6:3 došli vítězstvím ve druhé třetině poměrem 6:1. Po zápase na ledě Werk arény ještě Duklu čeká přípravný zápas 9. září doma se Zvolenem, start ligy je u našich východních sousedů naplánován o týden později, kdy Trenčín hraje v Banské Bystrici.

pondělí 1. srpna, Dukla Trenčín – Francie 4:3 sn. Branky Dukly: Tvrdoň 2, Tybor, Gašparovič.
středa 3. srpna, Dukla Trenčín – Spartak Moskva 4:5 sn. Branky Dukly: Pardavý 2, Melichárek, Tybor.
čtvrtek 11. srpna, Dukla Trenčín – Třinec 4:3. Rona Cup v Trenčíně. Branky Dukly: Pardavý, Tybor, Gašparovič, Radulay.
pátek 12. srpna, Dukla Trenčín – Skalica 2:3. Rona Cup v Trenčíně. Branky Dukly: Melichárek, Lelkeš.
sobota 13. srpna, Dukla Trenčín – Zlín 2:1. Rona Cup v Trenčíně. Branky Dukly: Tybor, Tvrdoň.
úterý 16. srpna, Vítkovice – Dukla Trenčín 7:6 sn. Branky Dukly: Melichárek, Pardavý, Martin Chovan, M. Daňo, Sojčík, Štastný.
pátek 19. srpna, Dukla Trenčín – Nitra 3:0. Branky Dukly: Štastný, Sojčík, M. Daňo.
pondělí 22. srpna, Martin – Dukla Trenčín 2:4. Branky Dukly: Lelkeš 2, Sojčík, Šťastný.
úterý 30. srpna, Nitra – Dukla Trenčín 3:6. Branky Dukly: Tvrdoň 2, Tybor 2, Mikula, Koložváry.
pátek 2. září, Zvolen – Dukla Trenčín 3:2. Branky Dukly: Hlubuček, Tybor.


Andrej Kollár na snímku z přípravného zápasu Třinec – Trenčín (hraného 3. 8. 2010 s výsledkem 3:1) ohrožuje Petera Hamerlíka. Kollár nyní již nebrázdí hokejová kolbiště, ale bojuje za Duklu na funkcionářském poli.

O zápase

Poslední domácí přípravné utkání před startem nového ligového ročníku je na programu v třinecké Werk aréně v úterý 6. září 2011. Úvodní buly bude v klasických 17 hodin. Vstupné bude činit 30 Kč, majitelé permanentních vstupenek budou mít vstup volný. Z utkání bude k dispozici onlajn přenos.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec