Poctivě vydřené body, chválí Ladislav Kohn

15.10.2010 · Martin Stebel
To byl zápas! Dramatickou zápletku se šťastným koncem nabídli obecenstvu ve Werk aréně hokejisté Třince, kteří zdolali pražskou Slavii poměrem 5:3. Autorem vítězné branky byl útočník Ladislav Kohn. Jedním gólem se na celkovém triumfu podílel i Lukáš Krajíček. Oba aktéry tříbodového večera jsme požádali o zhodnocení.

Střetnutí proti Sešívaným přitom nezahájili domácí nejlépe. Na programu dne byl opět klasický scénář - nutnost dotahovat skóre: "Nepovedený vstup nás rozhodně nesrazil. Máme natolik zkušený tým, že tyhle obraty ve skóre zvládáme, ale už bych si někdy přál klidnější průběh," smál se při úvodním komentáři a plynule pokračoval: "Důležité bylo, že jsme brzy reagovali vyrovnávací brankou a do konce třetiny tam byly i další šance, ale chyběl jen kousek k lepšímu zakončení."

Pro celkový vývoj utkání byla rozhodující prostřední dvacetiminutovka, kterou domácí vyhráli 3:1: "Slavia zahájila druhou třetinu aktivněji a gól byl logickým vyústěním jejich převahy. Letos ale máme mimořádnou kvalitu v útoku, opět se povedlo brzy srovnat a otočit vývoj," kvituje ofenzivní potenciál své družiny. Jeho branková radost přišla v dvojnásobné početní výhodě, krátce před odchodem do šaten: "Byla to nacvičená přesilovková kombinace. Martin Růžička mi předložil krásnou nahrávku a mně už nezbývalo, než to trefit. Mířil jsem nahoru a naštěstí to prošlo do sítě," popisuje čtvrtý gól v Kopřivově kleci.

V minulé sezóně byl Ladislav nejproduktivnějším Ocelářem. Letošní bilance je zatím poněkud skromnější. Páteční trefa měla pořadové číslo dvě: "Není podstatné, kdo dává naše góly. Hokej je kolektivní hra a důležitý je vždy úspěch týmu. Osobní střeleckou bilanci nějak výrazně neřeším. Jsme hlavně šťastní za dnešní poctivě vydřené body," poznamenal.

V neděli Oceláři zavítají na plzeňský led: "V Plzni to tradičně nemají soupeři jednoduché. Je tam bouřlivá kulisa a většinou s nimi hrajeme vyrovnané zápasy. Musíme tam podat disciplinovaný výkon směrem dozadu a věřím, že můžeme navázat na dnešní výhru," přeje si pětatřicetiletý forvard.

Lukáš Krajíček: V kabině panuje pozitivní atmosféra.

Lukáš Krajíček, foto: Marian Ježowicz

Důležitou postavou zápasu byla i opora zadních řad Lukáš Krajíček. Prostějovský rodák si na své bodové konto připsal gól a asistenci. Jeho přesný zásah na 3:2 však vyvolal u hostujícího týmu vlnu bouřlivých protestů: "Vytvořili jsme tlak na bránu, bylo tam několik dorážek a povedlo se puk vyšťourat. Viděl jsem, že před brankou je velká skrumáž, ale zkusil jsem to propálit. Podle mně naprosto regulérní gól. Upřímně řečeno netuším, proti čemu Slavia protestovala," okomentoval svůj brankový příspěvek.

Triumf v jedenáctém kole znamená tabulkový posun na samotný vrchol extraligové tabulky, což pochopitelně těší i defenzivní hvězdu Třince: "Zatím si opravdu nemáme nač stěžovat. V kabině panuje pozitivní atmosféra, táhneme za jeden provaz. Jako manšaft šlapeme výborně. Pokud se vyhrává, je super atmosféra i v hledišti. Jsem tady fakt spokojený. Hraje se zde technický hokej, ale občas nechybí ani důraznější styl hry. Česká liga mně zatím svou kvalitou mile překvapuje," kladně hodnotí soutěž v krajině aktuálních mistrů světa.

Již před podpisem smlouvy Lukáš avizoval, že jeho angažmá pod Beskydami nemusí být v této sezóně definitivním řešením. Otázka zda-li má momentálně "zaječí úmysly", vykouzlila na jeho tváři úsměv, který lze různě interpretovat: "Nějaké věci okolo slyšíte, ale zatím jsem stále tady. Nechci to více komentovat a rozebírat. V Třinci jsem velmi spokojený," tajuplně ukončil naše povídání sedmadvacetiletý zadák.

Odehrané v 17:00 | Muži