Po pauze opět na hokej, v úterý přijede Litvínov

20.12.2021 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Druhá reprezentační přestávka je minulostí, na scénu se opět vrací Tipsport extraliga. Lídr tabulky z Třince se do extraligového kolotoče vrátí domácím soubojem s litvínovskou Vervou, střet s desátým týmem tabulky startuje v úterních 17 hodin.

Sponzorem úterního utkání třicátého třetího kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Litvínovem je společnost Primetals Technologies Czech Republic, s.r.o.

HC Verva Litvínov

Litvínov před reprezentační přestávkou neprožil zrovna vydařené období. Tým vedený koučem Vladimírem Růžičkou z šesti zápasů čtyřikrát prohrál, v posledním odehraném kole ale Verva dokázala vynulovat liberecké Bílé Tygry a získat cenné tři body. Po třiceti odehraných zápasech má Litvínov na svém kontě jednačtyřicet bodů, tento zisk zatím mistrovi z roku 2015 stačí na desáté místo.

Produktivitu Litvínova zatím táhne dvojice Patrik Zdráhal – Giorgio Estephan. Oba jmenovaní se dostali na čtyřiadvacet kanadských bodů, Zdráhal zapsal o dva góly více (11), než jeho kanadský parťák. Branku Vervy pravidelně stráží Denis Godla, který naskočil do sedmadvaceti utkání. Slovenský gólman drží úspěšnost svých zákroků u hranice devadesáti procent, průměrně pak inkasuje 2,53 branky na zápas.

Poslední utkání Plzně

12. 12. 2021: HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Strejček, 53. P. Svoboda (Irving, Balinskis).
Sestava Litvínova v posledním utkání: Godla – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský – Chalupa, Estephan, Svoboda – Straka, Hübl, Jarůšek – Kudrna, Sukeľ, Lukeš – Zygmunt, Gerhát, Jurčík.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na prsou před reprezentační přestávkou podávali dost nevyrovnané výkony. V posledních sedmi duelech Třinečtí střídali výhry s porážkami, ani tento lehký výkyv formy ale Oceláře nestál vedoucí příčku extraligové tabulky. Slezané se s osmašedesáti body drží na čele, na druhý Hradec Králové mají Varaďovi svěřenci šestibodový náskok..

“Jsem spokojený s tím, kde se nacházíme v tabulce a těší mě skvělý start do soutěže. Spoustu zápasů jsme zvládli a dodali si díky nim klid do práce, která nás teprve čeká. V tabulce jsme se malinko odpojili od ostatních díky tomu, že jsme bodovali i v utkáních, která se nám herně třeba zase tolik nepovedla. Já si toho cením, ale rovnou musím dodat, že jsme teprve v půlce,“ hodnotil hlavní kouč Třince dosavadní polovinu soutěže.

Hlavní devízou třineckého týmu jsou přesilové hry a oslabení. „Jsme nejlepším týmem v přesilovkách a druhý nejlepší tým v oslabení. Speciální formace rozhodují zápasy a pro play off to platí obzvlášť. Rozhodně ale bychom měli být produktivní více při hře pět na pět. Soupeři si s postupem času dávají větší pozor, faulují proti nám méně, jsou opatrní,“ dodal Václav Varaďa.

Poslední utkání Ocelářů

12. 12. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
37. Kundrátek (Hrňa, Dravecký), 41. Kundrátek (Hrňa) - 24. Mertl (Bulíř, Čerešňák), 43. Bulíř (Dufek), 60. Čerešňák (Mertl).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kacetl - Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Adámek, Jaroměřský - Růžička, Vrána, Chmielewski - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Šedivý - Dravecký, Roman, Hrehorčák - Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se Oceláři s Vervou utkali v rámci osmnáctého kola. Hráči s drakem na prsou na Zimním stadionu Ivana Hlinky zakončovali dlouhý čtyřzápasový venkovní trip, svěřenci trenéra Václava Varadi se do Třince vraceli s kompletním ziskem dvanácti bodů. Na ledě Litvínova se po vyrovnané první třetině Třinečtí dostali do jednobrankového vedení, které v poslední periodě dvěma trefami upravili na konečných 5:2 pro slezský tým.

26. 10. 2021: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, M. Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek, 59. Dravecký (Marcinko).

Umístění v tabulce 1. 10.
Bilance v TELH 31 zápasů, 20-2-4-5, skóre 96:58, 68 bodů 30 zápasů, 12-1-3-14, skóre 82:89, 41 bodů
Bilance doma/venku 16 zápasů, 9-2-2-3, skóre 48:26, 33 bodů 15 zápasů, 5-0-2-8, skóre 36:43, 17 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 29:20, 19 bodů 10 zápasů, 5-0-1-4, skóre 28:26, 16 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Vzájemná bilance (v základní části) 104 zápasů, 50-7-8-6-33, skóre 337:293 (57% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 52 zápasů, 31-4-6-2-9, skóre 200:126 (70% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 31 (13+18) Patrik Zdráhal 24 (11+13)
Nejlepší střelec Martin Růžička 13 Patrik Zdráhal 11
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 18 Giorgio Estephan 15
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 14 (8+6) Uvis Balinskis 15 (5+10)
Nejtrestanější hráč David Musil 31 Jan Strejček 27
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +14 Přemysl Svoboda +8
Vítězné góly Martin Růžička 5 Patrik Zdráhal 5
Góly v přesilovce Martin Růžička 8 Giorgio Estephan 4
Body v přesilovce Martin Růžička 18 (8+10) Giorgio Estephan 11 (4+7)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák, Tomáš Kundrátek oba 1 Patrik Demel, Petr Straka, Jan Strejček všichni 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 50 % (2 proměněné ze 4) Patrik Zdráhal, Giorgio Estephan oba 50 % (2 proměněné ze 4)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 67 % (10 neproměněných z 15) Denis Godla 63 % (10 neproměněných z 16)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 94 Aaron Irving 107
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 22:00 Aaron Irving 24:05
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 27,36 % / 29 / 1. 18,00 % / 18 / 9.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,11 % / 2 / 2. 82,86 % / 3 / 6.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 273 / 7. 245 / 4.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 867 / 1. 544 / 9.