Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ondřej Kovařčík: Dobrý tým dvakrát v řadě neprohraje, bude se nám dýchat líp

21.12.2021 · Šárka Kolková
Urputný zápas, několik příležitostí a napětí na obou střídačkách. Oceláři po reprezentační přestávce odehráli těžké utkání s Litvínovem. Vyrovnávací gól přišel až v desáté minutě druhé třetiny z hokejky Michala Kovařčíka. Domácí zápas přiklonili na svou stranu až v posledních třech minutách hry a získali všechny tři body. Dnešní duel hodnotí Ondřej Kovařčík, který svému bratrovi přihrával na gól a tím si připsal svůj 100. bod v extralize.

Dlouho se hrálo vyrovnané utkání, co podle tebe rozhodlo?

Byl to hodně urputný zápas. Po té pauze to bylo jiné a trochu trvalo, než se do toho člověk dostal. Nebyl to moc pohledný hokej, ale řekli jsme si pár věcí po první třetině v šatně. Ve druhé třetině to bylo lepší a šli jsme za gólem. Dnes jsme byli šťastnější a jsme rádi za tříbodový zisk.

Vyrovnávací branka padla po spolupráci s tvým bratrem, jak to vzniklo? 

Byla důležitá pro naši psychiku a hra se otočila na naší stranu. Určitě jsme momentum stáhli k sobě. Situace vznikla trochu improvizovaně, ale naštěstí jsem viděl Nestyho a brácha to tam zametl. My jsme udělali tu těžkou práci a Michal to tam slíznul. (usmívá se)

Co říkáte na historický zápas Viktora Hübla, který dnes odehrál zápas číslo 1251 a stal se hráčem s nejvyšším počtem odehraných zápas v historii etraligy?

Bavili jsme se o tom s kluky na modré, když mu předávali dárek. Nedokážeme si představit takovou porci zápasů. Klobouk dolů. Když jsem byl malý, sledoval jsem ho, to ještě nastupoval za České Budějovice. Nenapadlo by mě, že si proti němu ještě zahraju. Jde vidět, že kvalitu stále má a je neskutečné, co dokázal. Doufám, že bude hrát co nejdéle.

Dokážeš si sám sebe představit v jeho letech a pořád hrát?

Je to hodně daleko. Je skvělé, že má stále motivaci a chuť. Každý rok má kvalitu a dokazuje, jak je dobrý a platný. Mám k němu jen obdiv.

Pojďme zpátky k zápasu: Až do jeho poloviny jste prohrávali, měli jste v hlavě, že nechcete poprvé v sezoně prohrát podruhé v řadě?

Určitě. Znám rčení, že dobrý tým neprohraje dva zápasy za sebou. Chtěli jsme po reprezentační pauze začít výhrou, ať se nám dobře hraje a líp dýchá. To se nám povedlo a věříme, že už se už dál nebude střídat výhra, prohra…

Jak se těšíš na utkání se Spartou, které má být den před Vánoci?

Hrát proti Spartě je vždycky svátek, ale že je to den před Štědrým dnem? Na to my takhle nekoukáme, těšíme se a jedeme tam uspět.

Dárky máš nakoupené všechny?

Ano, mám. A kapr plave ve vaně! Všechno je nachystané a jak přijedeme domů, bude už jen pohoda.

Co říkáš na výkon svého bratra v národním týmu?

Odehrál sice jen jeden zápas a na led se moc nedostal, ale co jsem sledoval, hrál dobře. Měl to těžké. Hrál ve čtvrté lajně a nebylo to pro něj dvakrát jednoduché. Věřím, že šanci v národním týmu ještě dostane.

Společně jste s bráchou závodili o to, kdo v třineckém dresu dosáhne stého bodu dřív. Nakonec jsi to zvládl díky druhé asistenci dnes ty, Michalovi ještě jeden bod stále chybí...

Škoda, měl to trefit bez mé pomoci, abychom pak stého bodu třeba dosáhli společně. Bohužel se to nepovedlo, ale věřím, že brzy ho přidá taky a už na to nebudeme myslet.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec