MISTR 2023/2024

Odvolací komise upravila trest Voženílka. Nezahraje si 1 zápas

05.04.2024 · Klub
Oceláři v čele s Danielem Voženílkem udělali všechno pro to, aby byl přísný dvouzápasový trest zrušen. To se nepovedlo. Odvolací komisí ELH byl však alespoň snížen. Útočník Třince přijde o jeden zápas. V sobotu se Spartou hrát nebude, v neděli však bude moct naskočit. Níže zveřejňujeme v kompletním znění oficiální odpor, který k Disciplinární komisi podal samotný Dan Voženílek.

Podávám odpor proti rozhodnutí Předsedy disciplinární komise ELH ze dne 04.04.2024, který se ve zkráceném disciplinárním řízení zabýval jednáním hráče Daniela Voženílka v utkání č. 424 mezi HC Sparta Praha a.s. a Hockey Club Oceláři Třinec a.s., ke kterému došlo v čase 12:32 a uložil hráči Danielu Voženílkovi disciplinární trest zákazu činnosti na dvě soutěžní utkání.

Podávám odpor, který odůvodňuji následovně:

Před řešenou situací jsem se blížil k mantinelu za útočníkem soupeře Filipem Chlapíkem. Mým cílem bylo ho dovoleně atakovat, jelikož protihráč byl v držení puku. Chlapík o mně věděl a musel počítat s tím, že ke kontaktu dojde. Po celou dobu souboje měl puk na holi. Na souboj se pro mě nepochopitelně nepřipravil, dostatečně se nezpevnil a nesnížil těžiště. Sám sebe vystavil do zranitelné pozice.

V žádném případě jsem do souboje nejel se záměrem poslat soupeře čelně proti mantinelu. Těsně před kontaktem se soupeř ve snaze krýt si puk ke mně nečekaně vytočil zády. V tu chvíli by jakýkoli kontakt i s minimální intenzitou, znamenal pád soupeře. Do této zranitelné pozice se dostal sám tím, že udělal nečekaný manévr metr před mantinelem. Situace nemohla mít jiné vyústění, než jeho pád. Nemohu přijmout odůvodnění napadeného rozhodnutí, že jsem záměrně provedl zákrok do zranitelné pozice protihráče, neboť z výše uvedeného plyne, že do této pozice se protihráč dostal sám vytočením zády směrem ke mně, a to na poslední chvíli, kdy již kontaktu nešlo zabránit.

Jsem rád, že zákrok nevedl ke zranění Filipa Chlapíka, který byl v dalším střídání znovu v pořádku na ledě. S trestem na dva zápasy nemohu souhlasit.

Navrhuji, nechť disciplinární komise odporem napadené rozhodnutí zruší a sama rozhodne tak, že řízení zastaví. Případně nechť vynese trest mírnější, neboť podle mě je uložený trest nepřiměřeně přísný, a to i v porovnání s ostatními zákroky, které zůstaly stranou pozornosti ohledně dodatečného posouzení a které posílám v příloze a které nebyly předmětem nejen zkoumání, ale ani tak zásadního zastavení činnosti ve vrcholící fázi sezóny. Mnou přiložené videosoubory nechť DK provede v řízení k důkazu s tím, že chci být jednání DK přítomen prostřednictvím dálkového video přístupu. S ohledem na to, že jsem v předchozích utkáních byl nominován do základní sestavy, trest zákazu činnosti se vztahuje prakticky na nejdůležitější dva zápasy Klubu v sezóně, žádám o rozhodnutí obratem.

Situace, které Disciplinární komise v sezoně 2023/24 přešla a vůbec se jimi nezabývala:

Zákrok 1: Tomáš Redlich (Karlovy Vary)

Zákrok 2: Jan Schleiss (Plzeň)

Zákrok 3: Michal Řepík (Sparta)