Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nemůžeme věšet hlavy, burcuje Martin Adamský

23.09.2011 · Martin Stebel
Rovněž druhý domácí duel extraligové sezony 2011/12 nedopadl pro Oceláře vítězně. Zlínskému PSG podlehli po dramatu samostatných nájezdů 2:3. Jedním z nejaktivnějších hráčů v červených dresech byl Martin Adamský, jenž ani po třetím neúspěchu v řadě nepodléhá skeptickým myšlenkám.

Povedlo se vám získat první letošní bod, přesto asi nemůže panovat spokojenost...

Myslím si, že momentálně jsme v situaci, kdy bereme každý bod. Sice jsme měli určitou převahu, nevychází nam však vůbec koncovka. Do utkání vstupujeme naplno, vítězství chceme urvat za každou cenu. Gólům se snažíme jít naproti tím, že si vytvoříme mnoho šancí, zatím se však nedaří je úspěšně zakončit.

Zlínští mají v Třinci dlouhodobě negativní bilanci. Překvapili vás dnes hosté aktivní hrou?

Neřekl bych. Na hru Zlína jsme se důkladně připravovali, dělali jsme si rozbory u videa. Zlín dokáže zahustit prostor okolo své branky, pro soupeře je poté skoro nemožné dostat se před brankáře. V takové situaci nám nezbývalo nic jiného, než střílet ze všech stran. Bohužel dneska nám to tam znovu nepadalo.

Jediný bod po třetím kole, to není příliš pozitivní vizitka mistrovského týmu...

Zatím není důvod věšet hlavy. Byl to teprvé třetí zápas sezony, do konce ligy jich zbývá ještě čtyřicet devět. Je mi však jasné, že stále máme hodně co zlepšovat. Musíme jít zápas od zápasu a body trpělivě sbírat.


Třetí zápas po sobě jste střelecky aktivnější, ovšem v zakončení schází víc klidu a přesnější muška...

Souhlasím. Soupeře přestřílíme častokrát i o dvacet ran, zatím nám to tam ale příliš nepadá. Pevně doufám, že se to brzy zlomí. Střeleckou smůlu se trenéři snaží zvrátit rošádami hráčů v jednotlivých formacích, zatím stále hledáme ideální složení útočných řad.

Někteří kanonýři si v době střeleckého trápení máčejí čepele hokejek v záchodové míse, aby přivolali gólové hody. Je to pro vás inspirace?

(směje se) Určitě nejsem nějak pověrčivý člověk, žádné rituály na prolomení střelecké smůly proto nemám. Nevím jak jsou na tom ostatní hráči.

V neděli jedete do Mladé Boleslavi což je tým, který rovněž neprožívá optimální start do ligy...

Nebude to vůbec snadné, ale pevně věřím, že do Boleslavi jedeme minimálně bodovat, ne-li pro vítězství.