Nedomlel, Jeřábek, Růžička... Vyberte nejlepšího Oceláře poslední čtvrtiny!

05.03.2024 · Adam Sušovský
Vyberte v anketě klubu nejlepšího Oceláře uplynulé čtvrtiny základní části: Nominováni byli Richard Nedomlel, Jakub Jeřábek a Martin Růžička.

Richard Nedomlel

Čím víc se blížil konec základní části a zápasy získavaly nádech play off, tím víc potvrzoval, proč do Třince před sezonou přišel. Richard Nedomlel se s příchodem nového roku stal jednou z nejvýraznějších postav každého zápasu. Dosud se za Oceláře gólově neprosadil, bodů moc nesbírá, ale směrem do defenzívy je suverénně největším válečníkem. Borcem, který se bolesti nebojí. A hráčem, který nakonec zblokoval nejvíce střel soupeře v celé lize. I díky tomu Nedo potřetí v řadě ovládl bodování Radegast indexu a stal se největším bojovníkem extraligy.

Jakub Jeřábek

Veškeré statistické modely ho pasují mezi nejlepších pět obránců soutěže, Jakub Jeřábek to až do konce základní části potvrzoval také na ledě. Stal se klíčovým třineckým obráncem, s ledovým klidem a chytrostí rozdával puky pod tlakem i v přesilové hře, kde byl členem elitního komanda. V utkání s Pardubicemi bohužel přišlo fatální zranění v podobě otevřené zlomeniny nohy. Keba nyní bude bojovat hlavně o to, aby se co nejrychleji uzdravil a na led se zase vrátil.

Martin Růžička

Třinecký král všech ofenzivních statistik byl i v poslední čtvrtině suverénním lídrem Ocelářů. Góly i asistencemi se výrazně podílel na tom, že si Oceláři s velkým předstihem zajistili třetí místo po základní části a přímý postup do čtvrtfinále. Růžička byl v probíhající sezoně prvním hráčem soutěže, který překonal hranici šedesáti kanadských bodů, povedlo se mu to potřetí v kariéře. Vítězem kanadského bodování se ale nakonec těsně nestal. V závěru základní části ho mohutným finišem o bod přeskočil liberecký Tomáš Filippi.