Minule Forsberg, teď ruský blafák. Voženílek: Repertoár mám široký

03.01.2024 · Ondřej Kuchař
Je libo Švéda? Nebo Rusa? Prosím, Daniel Voženílek obstará cokoli. V Mladé Boleslavi zapsal v nájezdech vítězný gól. Na konci listopadu to předvedl jednoruční Forsbergovu kličku, tentokrát se rozjel k brankáři, v mezikruží napřáhl až kamsi pod strop haly a puk dělovkou procedil skrz jeho výstroj až do sítě. „V tréninku přitom zkouším jiné věci,“ usmíval se Vožuch po dvoubodové výhře 3:2.

Nakonec těžké vítězství a vydřené dva body. Souhlasíš?

„Určitě, byl to hodně těžký zápas. Boleslav hraje poslední dobou dobře. My jsme nechytli začátek, ale zaplaťpánbůh jsme dali gól v přesilovce a odskočili na 2:1. Už jsme mysleli, že to dotáhneme. Minutu a půl před koncem jsme se nechali vyloučit, oni puk pár vteřin před sirénou docpali do branky a srovnali stav.“

Gól na 2:1 jsi vsítil ty. Překrásně ti ho připravil Martin Růžička, co říkáš na jeho přehled?

„Martin je skvělý hokejista! Už mnohokrát takhle někoho z nás našel před prázdnou brankou. Improvizuje, jde mu to skvěle. Musím mu akorát poděkovat, protože jsem opravdu neměl moc práce.“

V nájezdech jsme skórovali čtyřikrát z pěti pokusů. Skvělá úspěšnost.

„Už jsme těch sérií nájezdů v této sezoně jezdili dost, takže máme připraveno spoustu variant. Jsme na to připravení, nachystaní. Super, že jsme teď ty góly dali a urvali bod navíc.“

Poslední jsi tady v Mladé Boleslavi vystřihl kličku Forsberga, teď pro změnu ruský blafák. Na co se od tebe můžeme těšit příště?

(usmívá se) „Taky mám těch alternativ dost, nějaké góly už jsem v ročníku z nájezdů dal. Ale upřímně? V tréninku zkouším jiné věci, tohle mě napadlo až teď při nájezdu, když jsem viděl brankáře. Ještě pár dalších myšlenek na nájezdy v repertoáru mám.“

Co je při ruském blafáku, tedy ráně golfákem, klíčem k úspěchu?

„Aby gólman uvolnil místo. Rozjel jsem se, viděl místo a snažil se ho trefit. Naštěstí to tam propadlo.“

Tenhle netradiční nájezd jsi ale neudělal prvně. Pamatujeme si ho z Ligy mistrů a utkání v Belfastu.

„To je pravda. Už jsem to jednou udělal, tak uvidíme, jestli to ještě někdy v budoucnu vytáhnu.“ (směje se)