MISTR 2023/2024

Milan Dudáček: Chytalo se mi dobře, ale kluci mi to ulehčili

29.03.2016 · Martin Voltr, Martina Sikorová
Nejlepším hráčem zápasu byl na straně Třince vyhlášen Milan Dudáček. Devatenáctiletý gólman si během šedesáti minut připsal šestadvacet úspěšných zákroků a výrazně tak pomohl Ocelářům k vítězství 6:2. Co po zápase strážce třinecké branky prozradil?

Úvodním soupeřem na finálovém turnaji v Litoměřicích byla pro třinecký tým Plzeň. Po bezbrankové úvodní části dokázali Oceláři najít recept na gólmana indiánů a duel nakonec dovedli k vítězství 6:2. "Myslím, že jsme byli celý zápas lepší. V první třetině hrozila Plzeň víceméně jen z přesilovek, ve druhé třetině jsme to zlomili, dali góly a už to bylo v pohodě. První zápasy bývají vždycky hodně důležité a jsme rádi, že jsme ho zvládli."

Gólman s číslem dva na dresu musel v průběhu utkání čelit osmadvaceti střeleckým pokusům Plzně, přičemž za svá záda pustil pouze dva kotouče. "Plzeň byla nepříjemný soupeř, směrem dopředu byli velmi nebezpeční. Chytalo se mi ale dobře, kluci mi hodně pomáhali a ulehčili mi to."

Skvělou vizitkou se může pyšnit také útok Ocelářů, třinečtí mladíci dali v posledních dvou zápasech hned sedmnáct gólů. "Máme spoustu šikovných hráčů směrem dopředu a já se na ně můžu spolehnout, že každý zápas dají nějaké góly a že když nedostanu více než dvě, tři branky, tak to utkání zvládneme a vyhrajeme."

Třinečtí mladíci sehráli oproti ostatním účastníkům turnaje v úvodních kolech play-off hned osm zápasů, jelikož série s Hradcem se protáhla až na maximální počet utkání. "Myslím si, že to bylo naší výhodou. Jsme více rozehraní, což se trochu projevilo v dnešním utkání."