Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec: Příště musíme být šikovnější

03.09.2023 · Adam Sušovský
Inkasoval pouze jeden gól, přesto z ledu odcházel poražený: Ani dobrý výkon Marka Mazance nepomohl Ocelářům k dalším bodům, v druhém utkání CHL proti Mnichovu Třinec doma padl 0:2. Právě třinecký gólman po zápase v rozhovoru s novináři utkání hodnotil.

Den a noc. Asi i tak by se daly popsat oba úvodní duely Ocelářů v nové sezoně Champions Hockey League. Zatímco v pátek Třinec doma inkasoval se švýcarským Rapperswilem sedm branek, v neděli po výrazně zlepšeném defenzivním výkonu pouhé dvě. 

Ani tak to ale bohužel nestačilo na vítězství... 

"Dnes to bylo o tom, kdo udělá dřív chybu a kdo té chyby dřív využije. Bohužel to byl Mnichov. A taky asi rozhodly přesilovky, měli jsme hodně šancí, hodně přesilovek a víme, že si s nimi příště musíme poradit lépe," řekl brankář Marek Mazanec po utkání. 

Více než tři tisícovky diváků v dlouho hodně opatrném utkání čekaly padesát minut na úvodní gól, ten se bohužel podařilo vstřelit Mnichovu. Třinec už pak dotahoval marně. "Kluci dnes hráli i do obrany dobře, z naší strany jsme dnes sehráli skvělý kolektivní sport. Příště ale musíme dát i nějakou branku," řekl Mazanec. 

Oceláři tak mají za sebou vstup do Ligy mistrů, bodově ne úplně povedený. Příští víkend je čeká trip do Finska, pokud chtějí v evropské soutěži postoupit do play off, budou muset z ledu Tampere a Lahti přivést nějaké body. "Nastudujeme si soupeře, zase si něco řekneme k naší hře. Vypíchneme si po dnešku dobré věci i ty špatné a pojedeme dál," věří Mazanec.