MISTR 2023/2024

Druhá šance pro Oceláře: Proti stojí vládci Německa

02.09.2023 · Ondřej Kuchař, Adam Sušovský
S touhou odčinit páteční nezdar nastoupí už v neděli Oceláři do druhého utkání ve skupinové fázi Ligy mistrů. Opět to bude na domácím ledě. Ve WERK ARENĚ vyzvou německý Mnichov. Úvodní buly zápasu padne v 15:00. Buďte u toho!

Rychle hodit za hlavu páteční ztracený náskok, oklepat se a s čistou hlavou nastoupit v neděli na německého šampiona z poslední sezony Red Bull Mnichov. S takovým cílem nastoupí Oceláři na tým, který suverénně ovládl poslední základní část a přemožitele nenašel ani v play off.

Druhé utkání Ocelářů v základní skupině Champions Hockey League má úvodní buly ve WERK ARENĚ v neděli v 15:00, permanentkáři mají na utkání vstup zdarma, vstupenky jsou už nyní k dispozici on-line a k dostání budou také hodinu před začátkem zápasu na pokladnách arény.

Chci vstupenku na Oceláře!

Mnichov: Německý suverén

V dresu Mnichova, čtyřnásobného německého šampiona, se mohou fanoušci Ocelářů těšit na řadu zajímavých jmen. Jsou mezi nimi například účastníci mistrovství světa a olympijských her v dresu národního týmu Německa útočníci Patrick Hager, Yasin Ehliz, Maximilian Kastner, Markus Eisenschmid nebo gólman Mathias Niederberger.

Hráči týmu Mnichova nasbírali během kariér taky dohromady 420 startů v NHL. Největší porcí k tomuto součtu přispěl 237 duely forvard Ben Smith. Během zámořské kariéry oblékl dresy Chicaga, San Jose, Toronta a Colorada. S Blackhawks došel přesně před deseti lety až ke Stanley Cupu. Byť v play off odehrál jediný zápas, na slavném Poháru je díky tomu i jeho jméno. V dresu USA taky odehrál kompletní mistrovství světa 2015 v Praze a Ostravě.

Mnichov do Champions Hockey League vstoupil v pátek na ledě Vítkovic, zápas se zapsal do dějin soutěže. Rozhodla ho totiž až patnáctá série samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější Vítkovice, po prohře 3:4 tak mají Rudí Býci na kontě stejně jako Třinec pouze jeden bod. O to důležitější tak vzájemné střetnutí bude!

Oceláři: Trpká zkušenost s novým pravidlem

Patrně nejzajímavější zápas úvodního kola CHL sehráli třinečtí Oceláři, v pátek na svém ledě nezvládli neuvěřitelnou gólovou přestřelku a se švýcarským Rapperswilem prohráli v prodloužení 6:7. Utkání hodně ovlivnilo nové pravidlo, Rapperswil dal v dlouhé přesilovce pět na tři hned dva góly, které ho ve třetí třetině za takřka rozhodnutého stavu vrátily do zápasu.

“První zápas nám ukázal spoustu dobrých věcí, od kterých se můžeme odrazit. Bohužel s novými pravidly je to opravdu těžké. Za stavu 5:2 nemůžeme dát soupeři dvouminutovou přesilovku pět na tři. Ukázalo nám to, jak extrémně rychle se může situace změnit v náš neprospěch, když budeme nedisciplinovaní. Byl to ale skvělý, vyrovnaný zápas,” ohlédl se za duelem s Rapperswilem asistent trenéra Vladimír Országh.

Během soboty už se Oceláři připravovali na Mnichov. “Mají v týmu hodně Kanaďanů, několik německých reprezentantů a dalších kvalitních hráčů. Určitě nás nečeká nic snadného. Ze zápasu s Rapperswilem se musíme poučit, odčinit porážku a jít dál,” přidal kouč. Doufá, že atmosféra bude v neděli podobná, jako byla v pátek. “Divácká kulisa byla úžasná. Věřím, že si lidi najdou cestu na stadion i na zápas s Mnichovem.”

Páteční střelec a novopečený táta Marko Daňo očekává jiný hokej, než byl k vidění v pátek. “Já myslím, že budou hrát fyzičtější hokej, ještě více dohrávat souboje. Německá liga je v tomhle jiná než švýcarská. Sám jsem proti německému mužstvu nikdy nehrál, vím že tam mají hodně Kanaďanů a chlapců z nižších zámořských lig. Bude to fyzicky náročný hokej. V sobotu se na to připravíme, podíváme se na video a dáme se dokupy.”

"Jdeme do zápasu s tím, že ho vyhrajeme a budeme hrát zodpovědně. Už se na to těšíme, pátek hodíme za hlavu a připravíme se na Mnichov. Nikdy jsem proti nim nehrál, ale očekávám hodně kvalitní zápas," dodává i obránce Tomáš Kundrátek.

Zápas bude v přímém přenosu vysílat stanice Sport 1.