Mazanec: Nula je osobní statistika, ty jdou v Třinci stranou

26.01.2024 · Adam Sušovský
Oceláři mají tři body, Marek Mazanec první nulu v sezoně. Páteční večer byl z pohledu třineckého týmu více než povedený. Oceláři drží pozici v tabulce i domácí vítěznou sérii v novém kalendářním roce. Rozhovor novinářům po utkání poskytl třinecký gólman.

Marku, máš za sebou vychtanné vítězství i první nulu v sezoně. Jak těžký tenhle zápas pro tebe byl?

Nebylo tam nic moc těžkého, kluci dnes hráli do defenzivy výborně. Střely mi přistávaly v pupku, moc jsem se dnes ani nezpotil, když to řeknu s nadsázkou. Celý zápas dnes ale nebylo moc šancí, oba týmy hrály dozadu zodpovědně.

Máš radost z toho, že máš za sebou první nulu v sezoně, která ti předtím několikrát utekla?

Jo, to máte pravdu. Já si říkal i dnes na konci, že nám určitě ještě v naší přesilovce ujedou, ale nakonec jsme to odehráli zkušeně. První nulu beru.

Takže pocit dobrý.

Skvělý! Ze všeho nejraději ale jsem, že jsme vyhráli. Máme tři body do tabulky, které se počítají, a to je důležité. Má nula je jen o osobních statistikách, ty jdou v Třinci stranou. Díky klukům, kteří mi hodně pomohli, zblokovali spoustu střel.

Máš radost, že jsi nulu vychytal zrovna proti Plzni, kde jsi začínal?

Pořád tam máme s rodinou základnu. Možná mi tam lidi vymlátí okna. (směje se) Ale snad ne.

Chytal jsi počtvrté v řadě, daří se ti.

Chytat může jenom jeden. Komu to víc lepí, kdo je míň unavený. Náš trenér tomu dává docela řád. Uvidíme, co se bude dít v dalším zápase.

Rozběhla se poslední čtvrtina základní části. Týmy už ladí play off hokej?

Přesně tak. Je důležité ladit play off hokej. Maximální zodpovědnost, obezřetnost. Musíme plnit systémové věci do posledního detailu, aby nás nic nepřekvapilo. Teď už to asi bude hodně urputný hokej.