Mazanec, Jeřábek nebo Nestrašil? Vyberte nejlepšího Oceláře druhé čtvrtiny!

11.12.2023 · Adam Sušovský
Vyberte v anketě klubu nejlepšího Oceláře uplynulé čtvrtiny základní části: Nominovaní byli brankář Marek Mazanec, obránce Jakub Jeřábek a útočník Andrej Nestrašil.

Marek Mazanec

Je jediný, jehož jméno se ve výběru nejlepších Ocelářů za uplynulou čtvrtinu základní části objevilo i minule. Marek Mazanec si zkrátka drží konzistentní formu od začátku sezony, dokonce je každým zápasem lepší. I když stále čeká na první vychytanou nulu v sezoně a celkově desátou v třineckém dresu, právě na jeho výkonech Oceláři postavili základy k vzestupu tabulkou až na třetí místo. Mazanec v uplynulé čtvrtině nastoupil do deseti zápasů, v nich vychytal osm výher!

Jakub Jeřábek

Jakoby svými výkony kopíroval poslední sezonu, po pomalějším vstupu do sezony je na ledě vidět stále víc. V uplynulé čtvrtině byl nejvýraznějším obráncem týmu, který se na výsledcích Ocelářů podílel i výrazným bodovým příspěvkem. Jeřábek sice stále čeká na premiérový gól v sezoně, na svém kontě už má ale dvanáct asistencí. Deset z nich posbíral právě v uplynulé čtvrtině soutěže, je členem elitní přesilovkové formace.

Andrej Nestrašil

Je jeden z lídrů týmu, v letošní sezoně (v porovnání s tou minulou) navíc bodově velmi produktivní. Blíží se k průměru bodu na zápas, přidal na střelbě a dává také důležité góly: Na svém kontě jich má zatím sedm. Nestrašil zvládá v zápasech různé role. Když je potřeba, naskakuje na křídle. Při klíčových momentech v závěru je silný i jako centr díky skvělému buly. Dvojnásobný extraligový šampion strávil ve třech z posledních pěti zápasech na ledě přes třiadvacet minut. Je na něj spoleh ve chvíli, kdy sestavu Ocelářů drtí marodka.