Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Martin Růžička před začátkem Ligy mistrů? Už aby to odstartovalo!

15.08.2017 · Martin Stebel
Prolog hokejové sezony se nezadržitelně blíží. Už čtvrtým rokem před úvodem nejvyšší tuzemské soutěže zvedne oponu i ambiciózní projekt Ligy mistrů a do ní se po roční pauze znovu zapojí i třinečtí Oceláři. Debutantem v letošní edici Champions Hockey League bude útočník Martin Růžička. Extraligový rekordman v počtu vstřelených gólů v jedné sezoně se zúčastnil dnešní tiskové konference v síni slávy českého hokeje v pražské galerii Harfa.

Martine, jak odhaduješ sílu soupeřů Ocelářů v základní skupině letošní Ligy mistrů?

Jönköping je samozřejmě favoritem naší skupiny. Je to švédský mistr, což mluví samo za sebe. Mannheim má na soupisce spoustu Kanaďanů a Američanů, tudíž čekám tvrdý a důrazný hokej. Na mannheimskou arénu mám krásné vzpomínky, hrál jsem tam během mistrovství světa 2010, kdy jsme s nároďákem získali zlato. Upřímně řečeno nevím, co čekat od Esbjergu. S dánským hokejem moc zkušenosti nemám, ale je pravda, že to bude nepříjemný soupeř. Myslím, že postoupit ze základní skupiny je reálný cíl.

Strávil jsi několik sezon v KHL, ale tyhle týmy Champions Hockey League hrát nebudou. S mezinárodním hokejem máš zkušenost hlavně z reprezentace. Jak tuto evropskou soutěž vnímáš?

Minulý rok jsem to pochopitelně na dálku dost sledoval. Hodně tomu pomohla Sparta, která postupem do finále udělala českému hokeji dobrou reklamu. Liga mistrů je skvělá zkušenost hlavně pro kluky, kteří nikdy nepůsobili v zahraničním klubu, anebo neprošli reprezentačním výběrem. Mohou poznat, jaký je hokej mimo Česko. Bude to parádní zpestření, na tyto evropské zápasy se těšíme.

Některým týmům se v minulosti vytýkala přílišná laxnost ve vztahu k zápasům CHL. Přece jen tahle liga ještě zdaleka nemá vybudovanou prestiž, jako například fotbalová Liga mistrů...

S fotbalem to vůbec nejde srovnávat, to je jiný svět. Pokud bych měl mluvit za sebe, tak určitě CHL neberu na lehkou váhu. Základním cílem bude postup ze skupiny, co bude dál, to si netroufám tipovat.

Většina zápasů základní skupiny se odehraje před startem extraligy. Vypadá to tedy, že argumenty ohledně únavy z cestování a náročného programu by neměly zaznít...

Přiznám se, že tohle netuším, protože Ligu mistrů budu hrát první rok. Třinec už Ligu mistrů hrál, ale byl jsem tehdy v Rusku. Nemyslím si, ale že hrát zároveň extraligu a tuhle evropskou soutěž bude nějaký velký problém. Obojí se dá skloubit.

Už tradičně jsi strávil podstatnou část suché přípravy v Kanadě. Jak se nyní na ledě cítiš?

Osobně se cítím velmi dobře, v létě jsem myslím hodně poctivě potrénoval, byl jsem dva a půl měsíce v Montrealu. Teď už to chce jen vyladit formu na začátek ligy.

Velkou část loňské sezony jsi kvůli zdravotním problémům nemohl ukázat svůj pravý hokejový potenciál. Jak se těšíš na start nového ročníku?

Už aby to odstartovalo, na novou sezonu se opravdu těším. Jak už bylo řečeno, minulý ročník jsem kvůli zranění odehrál asi jen třicet zápasů, což je hrozně málo. Letos věřím, že to bude mnohem lepší, jak z osobního hlediska, tak hlavně doufám v úspěch našeho týmu!