Marian Adámek: Věřím, že příští sezona bude úspěšná!

05.07.2018 · Martin Stebel
Je nejlepším příkladem toho, že ocelářská cesta má v dlouhodobém časovém horizontu hluboký smysl. S třineckou mládeži kdysi dosáhl na zlaté medaile jak v dorostenecké, tak i juniorské kategorii. Postupem času se dokázal solidně etablovat rovněž v extraligovém áčku. MARIAN ADÁMEK věří, že i v následující sezoně bude jeho herní progres pokračovat.

Závěr minulé úspěšné ocelářské sezony přitom musel sledovat jen z tribuny. Těsně před olympijskou přestávkou totiž v domácím utkání proti Litvínovu utrpěl zranění ramene: "Bylo to hodně nepříjemné. Na to období moc dobře nevzpomínám, bylo to první vážnější zranění mé kariéry. Moc jsem se těšil, že budu hrát play-off, ale bohužel o vrchol sezony jsem přišel. Samozřejmě jsem klukům fandil a z jejich úspěchu jsem měl velkou radost. Jen mě mrzelo, že jsem tam nemohl být taky. Nikomu bych to nikdy nepřál, ale takový sport někdy je," říká 20letý bek, k jehož lepším stránkám patří bruslení a přehled ve hře.

Českotěšínský rodák nyní veškeré myšlenky směřuje k nové sezoně. Kondiční přípravu zahájil i vzhledem k rekonvalescenci už o pár týdnů rychleji než většina mužstva: "Začal jsem trénovat dříve, bylo potřeba nabrat kondici. Když člověk tři měsíce nic nedělá, někde se to musí projevit. Chodil jsem do posilovny a podobně. Musím se ale přiznat, že mi už teď led docela chybí. Snad jsem ještě nezapomněl bruslit," culí se třinecký odchovanec a dodává: "Jelikož tento rok potrvá příprava jen pět týdnů, tak trenéři nám dávají slušně do těla. Často máme dvoufázové tréninky. S klukama si v šatně povídáme, že tak náročnou přípravu jsme snad ještě nezažili. Myslím, že Marek Gryc je dobrý trenér. Jako každý kondiční kouč má svoje metody a cviky, které se u nás snaží prosadit. Myslím, že se letos dost soustředíme na sílu nohou. Ještě snad nebyl den, aby si někdo nestěžoval, že ho něco bolí."

Taky v nadcházející sezoně Oceláři budou chtít dávat velký prostor perspektivnímu mládí. V defenzívních řadách úřadující vicemistři zatím hlásí několik odchodů, což je do jisté míry větší šance i pro našeho respondenta: "Bude záležet jen na mých výkonech, nikdo nemá nic jistého. Mládí není zárukou toho, že budete automaticky hrát. Tak to prostě nefunguje. Musím poctivě pracovat a věřím, že příští sezona bude úspěšná," říká odhodlaně a pokračuje na téma dovolené: "Po sezoně jsme s přítelkyní navštívili Barcelonu, kde jsem si splnil sen a viděl utkání místního klubu. Potom jsme s klukama z týmu byli na týden v Turecku, kde to bylo super. Za dva týdny se chystám dobít baterky na Kapverdských ostrovech. A pak už začne zase hokej, na který se moc těším!"