Máme v týmu pohodu, konstatuje Josef Hrabal

07.11.2010 · Martin Stebel
To byla přestřelka! Jubilejní dvacáté kolo nabídlo na jihu Čech brankové hody a prodloužení série třineckých výher na číslo pět. Oceláři v divokém střetnutí plném zvratů zdolali budějovický Mountfield 6:5 a nadále s tříbodovým náskokem kralují extraligové tabulce. Autora páté branky Josefa Hrabala jsme požádali o pozápasový komentář.

Z Budějovic vezete sympatické tři body. Jak hodnotíš duel?

Byla to velká přestřelka a celkově je možno říct, že jsme byli šťastnějším týmem. Hrál se ofenzivní hokej nahoru dolu, což se vždy líbí hlavně fanouškům. Trenérům už asi méně, ale podstatný je výsledek. My máme tři zlaté body a jsou o to cennější, že v Budějovicích to nemají soupeři lehké.

Po druhé dvacetiminutovce vedli domácí o gól, ale poslední třetina vám brankově vyšla znamenitě. Jaké byly pokyny trenérů před závěrečnou periodou?

Museli jsme dotahovat skóre, proto jsme chtěli brzy vyrovnat a nehrát jen pasivně ze zabezpečené obrany. Trpělivě jsme čekali na šance, které nakonec přišly. V prvních deseti minutách třetí třetiny jsme jim nasypali pár gólů, což byl naštěstí rozhodující náskok.

V početní výhodě jsi dokázal skórovat. Jak vypadal gól tvou optikou?

Máme nacvičené určité varianty přesilovek. Čekal jsem v prostoru před brankovištěm a tušil jsem, že tam půjde střela. Mou snahou bylo clonit gólmanovi ve výhledu. Zíbák to napálil od modré a povedlo se mi puk tečovat do branky.

Josef Hrabal během domácího zápasu s budějovickým Milanem Gulašem, foto: Marian Ježowicz

Čím si osobně vysvětluješ letošní častou schopnost otáčet nepříznivé vývoje zápasů?

Máme mimořádně útočný tým, který dovede přestřílet každého soupeře. Pokud k tomu přidáme i zodpovědný výkon směrem dozadu, jsme schopni otáčet a vyhrávat i zdánlivě ztracené zápasy. Jakákoliv naše lajna může dát gól. Dnes nám citelně chyběli Láďa Kohn a Radek Bonk, ale mladí kluci podali spolehlivý výkon. V týmu je cítit pohoda, což se pozitivně projeví na ledě.

Rozhodčí udělil mnoho trestů. Některé byly asi docela diskutabilní…

Nehodlám komentovat práci sudích. Byl to poměrně vyhecovaný zápas, ve kterém se střetly týmy z popředí tabulky, což je vždy pro obě strany prestižní záležitost a z toho mohou pramenit časté fauly. Fanoušci několikrát zasypali led odpadky a to bývá pro hráče nepříjemná věc.

Po nedělním kole následuje reprezentační přestávka. Jaký bude nejbližší program Ocelářů?

V pondělí bychom měli mít volno, ale hned poté budeme znovu celý týden poctivě trénovat. Myslím, že bude dostatečný prostor i pro tělesnou regeneraci. Rozhodně však musíme stále tvrdě pracovat a snažit se odstranit chyby, kterých se občas dopouštíme.