Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kārlis Čukste: Kdo chce být součástí Ocelářů, musí milovat vítězství

10.05.2022 · Adam Sušovský
V České republice bude hrát poprvé, ale moc dobře ví, co angažmá v Třinci znamená: "Kdo chce hrát za Oceláře, musí milovat vítězství," říká obránce Kārlis Čukste. Lotyš, který do Třince přichází z finského Lahti a figuruje v nominaci své země na blížící se mistrovství světa.

Lehce přes metr devadesát, a bezmála sto kilo svalů. Třineckou obranu v nové sezoně vystuží lotyšský reprezentační obránce Kārlis Čukste, který do Třince přichází z finské nejvyšší soutěže, kde naposledy oblékal dres Pelicans Lahti. 

Čtyřiadvacetiletý obránce má za sebou zkušenosti také z americké univerzitní soutěže, farmářské AHL i Kontinentální hokejové ligy. Hráč, který byl v roce 2015 draftován týmem San Jose Sharks, by měl vnést důraz do třinecké obrany. 

"Věřím ale, že umím hrát na obou stranách kluziště. Jsem hrdý na to, že se nebojím práce kolem vlastní branky, nebo blokovat střely soupeře, ať už při hře pět na pět nebo ve vlastním oslabení. Zároveň ale umím být i kreativní a hrát ofenzivně. Doufám, že Ocelářům pomůžu," představuje se Kārlis Čukste, který oblékne dres Lotyšska i na blížícím se mistrovství světa. 

Angažmá v Třinci se zrodilo na konci sezony, doporučení Čukste dostal také od svého spoluhráče Ralfse Freibergse. "Ano, je to můj dobrý kamarád. Řekl mi, že Třinec je prvotřídní organizace, ale to jsem už slyšel od více hráčů. Ať už od těch, kteří za Třinec hráli nebo proti němu nastoupili. Jsem nadšený, že toho budu součástí," říká. 

"Vím, že Třinec vyhrál ligu třikrát za sebou, vítězná laťka je nastavená vysoko," ví Kārlis Čukste.

"Sledoval jsem poslední tři finálové zápasy a jsem nadšený, že budu hrát před třineckými fanoušky, za tým, který hraje tvrdě, rychle a také organizovaně. Kdo chce hrát za Oceláře, musí milovat vítězství."