Junioři porazili České Budějovice 4:0!

06.12.2013 · Kamila Schmiedová
V dnešním zápase 23. kola NOEN extraligy juniorů jsme na ledě třinecké Werk arény sledovali zápas Ocelářů s Českými Budějovicemi. O vítězi rozhodla druhá třetina, kdy si domácí připsali na svůj účet hned tři góly. Do konce zápasu si svůj čtyřbodový náskok už lehce udrželi.
23.kolo, pátek 6.12.2013
České Budějovice
4:0
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 3:0, 0:0  Branky a nahrávky: 12. Zahradníček (Matuš, Jaroš), 25. Kofroň (Kasala, Matuš), 34. Jaroš (Růžička, Matuš), 39. Franek (O. Kovařčík). Rozhodčí: Belko, Armstark - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3, navíc Foltýn (TRI) - 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 257. Střely na branku: 62:36. Průběh utkání: 4:0.
Svoboda – Běhal, Zahradníček, Mravec, Heider, Foltýn – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Ondřej Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Michal Kovařčík, Christov, Jaroš
Gába – Škopek, Pícha, Janásek, Kadlec, Břečka, Piegl, Kupčík – Prokeš, Švec, Smejkal, Záhora, Michálek, Vácha, Březina, Krátoška, Pašek, Brabec, Ruda, Salák

Do první třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji než hosté. Hned v prvních minutách se snažil skórovat Jaroš, jehož pokus skončil na zadním mantinelu, poté ho následoval Ižacký, jeho puk ale gólman zpracoval. Oceláři se jen tak nevzdávali a vyvíjeli na branku Českých Budějovic tlak, který se jim až ve dvanácté minutě, přesilové hry, podařilo proměnit v gól a to zásluhou přihrávky Matuše přesně na hůl Jana Zahradníčka čekajícího před bránou. Hned minutu poté bylo nařízeno trestné střílení za hákování Jakuba Ižackého Jakubem Kadlecem, tomu se ale nepodařilo překonat Gábovy betony. Ke konci první třetiny se už žádné větší šance nevytvářely, domácí si drželi svůj náskok.

Druhá třetina byla na šance a góly bohatá. Budějovice mohli vyrovnat hned v první minutě třetiny, kdy si zahráli přesilovou hru, šance ale nevyužili. Proto se slova ujali Třinečtí, gól přišel ve 25. minutě z hole Adama Kofroně. Hostům se poté naskytly ještě dvě velké šance, kdy si zahráli přesilové hry. Krásný zákrok Motoru jsme mohli pozorovat až u Emila Švece, který jel sám na bránu, jeho střelu ale Svoboda vyrazil. V druhé polovině třetiny se domácí opět derou do vedení a prosazují se ve druhé přesilové hře, kde střílí další gól. Růžička přihrál puk Tadeášovi Jarošovi a ten poslal puk za záda brankáře. Ten jim ale nestačil a hned pět minut poté Ondřej Kovařčík vyslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku Tomáše Franka a ten zavěsil přesně pod horní víko - 4:0.

Třetí třetinu už si domácí pouze drželi svůj náskok, dalšího gólu jsme se už nedočkali, ani na jedné straně. Za zmínění ale určitě stojí nešťastné tvrdé sražení hostujícího Petra Škopka, za které byl Foltýn vyloučen na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Hosté si zahráli ještě i další přesilovou hru, domácí jim ale nedávali žádné větší šance na skórování. Zbytek zápasu si již Oceláři pohlídali a velké drama se nekonalo.

Mgr. Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že na obou dvou mužstvech ze začátku tohoto utkání byla vidět důležitost toho, že týmy potřebují tři body. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale bohužel letos jsme je neproměňovali. Rozhodla o tom až druhá třetina, ve které se nám podařilo některé z toho množství šancí proměnit. Třetí třetinu jsme potom bohužel ten výsledek nenavýšili, ale hru už jsme si kontrolovali.