Jsem rád za každou chvilku na ledě, přiznává Vít Christov

09.12.2018 · Martin Stebel
Oceláři nepolevují v nastoleném trendu a dál nekompromisně kosí své soupeře. Proti Mladé Boleslavi letos už podruhé zvítězili výsledkem 4:1 a před přestávkou, kterou vyplní reprezentační Channel One Cup, stále bezpečně kralují extralize. Na nedělním triumfu se zásadním způsobem podíleli členové čtvrté útočné formace - VLADIMÍR DRAVECKÝ a VÍT CHRISTOV. Nabízíme jejich pozápasové komentáře.

Vladimír Dravecký

Rozhodla naše aktivita hned v první třetině. Velmi dobře jsme bruslili, dařilo se nám napadat soupeře hned v zárodku. Vytvořili jsme si dostatek šancí, hráli jsme disciplinovaně. Musím říct, že naše útočná trojka si sedla, byť jsme v tomto složení hráli poprvé. Ve čtvrtém útoku sice máte menší čas na ledě, ale to není až tak podstatné. Máme všechny lajny vyrovnané, rozhodují malé detaily. Už před zápasem jsme s Víťou trochu srandovali, že dnes skóruje. Jsem rád, že se prosadil, protože je to šikovný hráč. Důležitá je ale výhra týmu!

Vít Christov

Za první gól musím poděkovat spoluhráčům. Výborně zapracoval Štěpán Novotný, který posunul puk na Vlada Draveckého. Na kruhu jsem byl sám a nebyl problém skórovat. Viděl jsem, že gólman je u tyčky, proto jsem puk tlačil nahoru. Jsem hrozně rád, že nám to vyšlo, snad v tomto stylu budeme pokračovat. S Vladem Draveckým jsem loni odehrál pár zápasu, letos jsem nastupoval ve Frýdku i se Štěpánem. Prostě jsme si sedli. Rozdíl mezi první ligou a extraligou? Je to o něčem jiném. Dva zápasy mi trvalo, než jsem se trochu srovnal, dnes jsem do toho znovu skočil rovnýma nohama a vyšlo to. Vlado a Štěpán jsou silní na puku, snažíme se blokovat střely, to je základ úspěchu. Byl to možná nejlepší zápas mé kariéry, asi jsem se dobře vyspal. Jsem vděčný za každou chvilku, kdy mohu být v extralize na ledě. Vše si neskutečně sedlo, jak týmově, tak i s klukama v lajně. Snažíme se držet plánu, který nám trenér ukáže.

Vít Christov v neděli převzal ocenění pro nejlepšího Oceláře. Foto: Jan Pavlíček